Ocena pracownicza 360 stopni

Ocena pracowników to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa. Pozwala ona na sprawdzenie efektywności pracy jaką wykonuje nasz pracownik. Bardzo modnym wykorzystaniem jest stosowanie modelu 360 stopni. Aktualnie jest to jedna z najnowocześniejszych technik, która służy właśnie do oceniania pracowników. Jego cechą charakterystyczną jest to, że w momencie gdy dokonujemy oceny danego pracownika, on otrzymuje informację zwrotną na temat swojej pracy. Ponadto ogół informacji jest zbierany na podstawie opinii jakie udzielają poszczególne grupy pytanych osób. 

   
  Ocena pracowników to bardzo ważny element każdego przedsiębiorstwa. Pozwala ona na sprawdzenie efektywności pracy jaką wykonuje nasz pracownik. Bardzo modnym wykorzystaniem jest stosowanie modelu 360 stopni. Aktualnie jest to jedna z najnowocześniejszych technik, która służy właśnie do oceniania pracowników.

  Jego cechą charakterystyczną jest to, że w momencie gdy dokonujemy oceny danego pracownika, on otrzymuje informację zwrotną na temat swojej pracy.
   
  Ponadto ogół informacji jest zbierany na podstawie opinii jakie udzielają poszczególne grupy pytanych osób. Głównym zastosowaniem tej metody jest podnoszenie świadomości badanych pracowników, na temat własnych osiągnięć. Dzięki temu mają oni świadomość na temat swoich mocnych i słabych stron, co automatycznie prowadzi do zwiększenia ich wydajności. Przejdźmy więc na chwilę do sposobu pozyskiwania podstawowych informacji, na temat danego pracownika.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.Zajrzyj również tutaj: szkolenia po angielsku, szkolenia dla firm Warszawa.

  Najprostszym rozwiązaniem są tutaj ankiety, jak i wywiady powstałe w oparciu o wcześniej zaprojektowane kwestionariusze wywiadów. Ocena pracownicza jaką zapewnia model 360 stopni, to wysokiej jakości technika zapewniająca rzetelne wyniki. Pozwala ona stwierdzić, jak inne osoby postrzegają analizowaną osobę, a także oceniany uzyskuje ocenę syntetyczną. Jakie są więc zalety stosowania tej metody?

  Można więc zwiększyć efektywność jak i wynaleźć liczne obszary jaką mogą ulec zmiany. Ponadto pozwala to na uzyskanie obiektywne oceny, czy też zapewnia dość obiektywne oceny. Należy pamiętać, że podczas przeprowadzenia oceny pracowników, kluczowe jest dokładne przeprowadzenie takiej analiz.
   
  Istnieją także inne techniki, które mogą pozytywnie wpłynąć na pracownika, jednakże ze względu na sporą efektywność techniki 360 stopni, Ponadto niezależnie od tego co wybierzemy, musimy pamiętać by nie narażać pracownika na żadne nieprawidłowości i nieprzyjemności, jakie mogłyby powstać podczas, prowadzenia analizy dotyczącej efektywności jak i jakości pracy danego pracownika, oraz jego umiejętności.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.