Odpływ fachowców z firmy – jak sobie radzić?

Wyjazdy integracyjne oraz imprezy firmowe – mimo, że od wielu lat pozostają w niemal niezmienionej formie, to jednak ich rola oraz znaczenie dla firmy na przestrzeni czasu uległy zwiększeniu.

zdjęcie - (the_title())

  Dziś niemal każdy pracownik średniego lub dużego przedsiębiorstwa spodziewa się wyjazdu integracyjnego, co jeszcze 20 lat temu nie było tak oczywiste. Na tą sytuację wpływ miało wiele różnych czynników. Przede wszystkim zmiany na skalę globalną, zwłaszcza podejście pracownika do pracodawcy oraz wprowadzenie wolnego rynku w krajach Europy Środkowo- Wschodniej.

  Wszystko to spowodowało, że pracodawcy za wszelką cenę próbują zatrzymać w swoich szeregach pracowników o największej wiedzy i umiejętnościach – czyli po prostu fachowców w swojej dziedzinie. Dlaczego? Ponieważ najbardziej skuteczny zespół rekrutacyjny będzie miał ogromne problemy ze znalezieniem zastępstwa w przypadku, kiedy fachowiec w zespole zdecyduje się przejść do konkurencji.

  Jednym ze środków, służącym do zapobiegania tego typu sytuacjom, są imprezy firmowe, team building. Wyjazdy integracyjne każdego rodzaju powodują zwiększenie u pracowników poczucia lojalności wobec konkretnej firmy oraz konkretnego pracodawcy, wskutek czego dużo rzadziej decydują się oni przejść do konkurencji, nawet gdyby ta oferowała lepsze warunki.

  Z powyższego akapitu jasno wynika, że wyjazd integracyjny może okazać się remedium nie tylko na napiętą atmosferę w firmie oraz niezbyt dobre relacje między pracownikami, ale również na odpływ doświadczonych fachowców z twojej firmy. Pozostaje jednak jedna dotąd nierozwiązana kwestia. Mianowicie co powinno zawierać się w atrakcjach przewidzianych w trakcje wyjazdu integracyjnego?

  Odpowiedzią na to pytanie może być kurs samoobrony dla pracowników. Takie kursy zyskują coraz bardziej na popularności, ponieważ sytuacja polityczna na świecie jest coraz bardziej napięta, a dodatkowo ulice miast są coraz mniej bezpieczne. Dlatego twoi pracownicy mogą zareagować bardzo entuzjastycznie na wieść, że planujesz zorganizować kurs samoobrony dla pracowników.

  Pierwszą rzeczą, o którą powinieneś się zatroszczyć, jeśli chcesz zorganizować warsztaty samoobrony, jest wybór doświadczonego i charyzmatycznego instruktora. Dużo osób tego pokroju ogłasza się w Internecie, dlatego warto tam zajrzeć. Drugorzędną kwestią, jednak poniekąd istotną, jest również wybór miejsca warsztatów.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.