Polityka antymobbingowa w pracy

Każdy pracodawca ma obowiązek wprowadzenia wewnętrznych regulacji, które mają na celu przeciwdziałanie mobbingowi w zakładzie pracy. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa oraz zakres jego działalności, polityka antymobbingowa powinna być dokładnie określona a każdy pracownik musi zostać poinformowany o regulaminach i zasadach, jakie obowiązują w zakresie przeciwdziałania mobbingowi.

zdjęcie - (the_title())

 

Każdy pracodawca ma obowiązek wprowadzenia wewnętrznych regulacji, które mają na celu przeciwdziałanie mobbingowi w zakładzie pracy. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa oraz zakres jego działalności, polityka antymobbingowa powinna być dokładnie określona a każdy pracownik musi zostać poinformowany o regulaminach i zasadach, jakie obowiązują w zakresie przeciwdziałania mobbingowi.

Wewnętrzna Polityka Antymobbingowa - obowiązek pracodawcy

Regulacje z 2004 roku wymuszają na pracodawcy obowiązek określenia sposobów przeciwdziałania mobbingowi oraz zakres działań, jakie podejmie on w celu eliminacji tego zjawiska. Pracodawca może ustalić dowolne metody, takie jak upomnienia i - w konsekwencji - zwolnienia dyscyplinarne dla wszystkich, którzy nie są w stanie dostosować się do obowiązujących zasad na miejscu pracy. Polityka antymobbingowa powinna być określona jako czynne przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom występującym w miejscu pracy a dokument, podpisany przez obie strony, musi być przechowywany w zakładzie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

Prawa pracownika - procedura antymobbingowa

Każdy pracownik, który spotka się ze zjawiskiem mobbingu, ma możliwość złożenia specjalnego pisma do pracodawcy, w którym powinien wskazać sytuacje i określić sprawców mobbingu. Aby skarga została rozpatrzona, pracownik musi również załączyć niezbędne dowody, które świadczą o winie współpracownika lub kierownictwa. Na tej podstawie zwoływana jest rada, która ma za zadanie rozwiązanie sytuacji a w skrajnych przypadkach także zgłoszenie sprawy zewnętrznym podmiotom.

Każde działanie, które ma na celu prześladowanie lub poniżanie w miejscu pracy powinno być od razu zgłaszane. Mobbing to zjawisko, które wciąż często występuje w wielu przedsiębiorstwach a wewnętrzne regulacje antymobbingowe są najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem walki ze zjawiskiem oraz zagwarantowaniem pracowniku bezpiecznej i komfortowej pracy, co przekłada się nie tylko na atmosferę i komfort, ale także wyniki i jakość pełnionych obowiązków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.