Polityka antymobbingowa w pracy

Każdy pracodawca ma obowiązek wprowadzenia wewnętrznych regulacji, które mają na celu przeciwdziałanie mobbingowi w zakładzie pracy. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa oraz zakres jego działalności, polityka antymobbingowa powinna być dokładnie określona a każdy pracownik musi zostać poinformowany o regulaminach i zasadach, jakie obowiązują w zakresie przeciwdziałania mobbingowi.

Gamma - Polityka antymobbingowa w pracy

   

  Każdy pracodawca ma obowiązek wprowadzenia wewnętrznych regulacji, które mają na celu przeciwdziałanie mobbingowi w zakładzie pracy. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa oraz zakres jego działalności, polityka antymobbingowa powinna być dokładnie określona a każdy pracownik musi zostać poinformowany o regulaminach i zasadach, jakie obowiązują w zakresie przeciwdziałania mobbingowi.

  Wewnętrzna Polityka Antymobbingowa - obowiązek pracodawcy

  Regulacje z 2004 roku wymuszają na pracodawcy obowiązek określenia sposobów przeciwdziałania mobbingowi oraz zakres działań, jakie podejmie on w celu eliminacji tego zjawiska. Pracodawca może ustalić dowolne metody, takie jak upomnienia i - w konsekwencji - zwolnienia dyscyplinarne dla wszystkich, którzy nie są w stanie dostosować się do obowiązujących zasad na miejscu pracy. Polityka antymobbingowa powinna być określona jako czynne przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom występującym w miejscu pracy a dokument, podpisany przez obie strony, musi być przechowywany w zakładzie.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

  Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

  Prawa pracownika - procedura antymobbingowa

  Każdy pracownik, który spotka się ze zjawiskiem mobbingu, ma możliwość złożenia specjalnego pisma do pracodawcy, w którym powinien wskazać sytuacje i określić sprawców mobbingu. Aby skarga została rozpatrzona, pracownik musi również załączyć niezbędne dowody, które świadczą o winie współpracownika lub kierownictwa. Na tej podstawie zwoływana jest rada, która ma za zadanie rozwiązanie sytuacji a w skrajnych przypadkach także zgłoszenie sprawy zewnętrznym podmiotom.

  Każde działanie, które ma na celu prześladowanie lub poniżanie w miejscu pracy powinno być od razu zgłaszane. Mobbing to zjawisko, które wciąż często występuje w wielu przedsiębiorstwach a wewnętrzne regulacje antymobbingowe są najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem walki ze zjawiskiem oraz zagwarantowaniem pracowniku bezpiecznej i komfortowej pracy, co przekłada się nie tylko na atmosferę i komfort, ale także wyniki i jakość pełnionych obowiązków.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.