Porady dla managera – jak traktować pracowników?

Dobrego managera powinno cechować odpowiednie podejście do pracowników i umiejętność nawiązania z nimi kontaktów. Powinien także potrafić rozwiązywać pojawiające się w grupie konflikty, być osobą godną zaufania i nie dopuszczać do tego, aby w pracy zapanowała nerwowa atmosfera

zdjęcie - (the_title())

Oto kilka porad o tym, w jaki sposób manager powinien traktować swoich podwładnych.

W jaki sposób manager może wpływać na pracownika?

Nie każdy lider zespołu wie, jak skutecznie nakłonić pracownika do działań i przekonać go do zmian. Postawa oparta na zastraszaniu i zmuszaniu na niewiele się zda - taki pracownik będzie po prostu pracował tylko i wyłącznie wtedy, kiedy będzie narażony na opinię managera.

Znacznie lepsze wyniki przynosi traktowanie pracowników z szacunkiem, wysłuchiwanie ich opinii i liczenie się z ich zdaniem.

Lider powinien przede wszystkim dobrze poznać swoich pracowników - bardzo przydatne są zebrania i rozmowy o tym, jakie zmiany pracownicy chcieliby wprowadzić i co im w pracy nie odpowiada.

 

Jak dobrać technikę sprzedaży do klienta? Jak finalizować sprzedaż? Jak zbudować skuteczny zespół sprzedażowy? Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży. Zapoznaj się z: szkolenia z negocjacji, szkolenia z obsługi klienta. Firma szkoleniowa Gamma.

 

Sposób wydawania poleceń ma znaczenie!

Jeśli lider wydaje polecenia oschłym, nieznoszącym sprzeciwu, nieprzyjemnym tonem, okazuje brak szacunku dla podwładnych, co może budzić ich niechęć.

Dobry manager potrafi więc wydawać polecenia i rozdzielać obowiązki w sposób zdecydowany i jednoznaczny, jednak zachowując przy tym szacunek dla innych.

Polecenia powinny być zawsze zrozumiałe i konkretne - pracownik, który otrzyma niejasne instrukcje, nie będzie wiedział, na czym polega jego zadanie i w konsekwencji prawdopodobnie wykona je źle.

Wydawanie konkretnych poleceń zmniejsza także stres u pracowników - nie muszą martwić się o to, czy na pewno dobrze zrozumieli polecenie i nie popełnili błędu, który będzie ich wiele kosztował.

Choć to właśnie lider jest osobą rozdzielającą zadania i organizującą pracę, powinien zostawić swoim podwładnym nieco przestrzeni na własne działania i inicjatywy.

Ludzie, którzy mają możliwość działania w zgodzie ze swoimi metodami i systemem pracy, wykonują obowiązki znacznie bardziej efektywnie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.