Przeciwdziałanie mobbingowi w miejscu pracy – szkolenie

Mobbing to obecnie dość trudny temat dla bardzo wielu różnych firm, przedsiębiorstw i nawet placówek państwowych. Z jednej bowiem strony, czasami osoby są zupełnie niesłusznie oskarżane o mobbing, z drugiej zaś – oskarżenie powinno paść, a to się nie dzieje, ponieważ osoba mobbingowana nie ma już na to siły, czuje się całkowicie zastraszona.

zdjęcie - (the_title())

   

  Mobbing to obecnie dość trudny temat dla bardzo wielu różnych firm, przedsiębiorstw i nawet placówek państwowych. Z jednej bowiem strony, czasami osoby są zupełnie niesłusznie oskarżane o mobbing, z drugiej zaś - oskarżenie powinno paść, a to się nie dzieje, ponieważ osoba mobbingowana nie ma już na to siły, czuje się całkowicie zastraszona. Czy jednak jest to problem o tak dużej skali, że powinno się pogłębiać wiedzę z tego zakresu poprzez uczęszczanie na przeróżne kursy i szkolenia? Zdecydowanie tak...

  Negatywne skutki mobbingu w pracy

  Spójrzmy bowiem na to, jak straszne skutki w pracy pozostawia mobbing. Przede wszystkim - psuje opinię całej placówce czy firmie. Trudno będzie nam znaleźć dobrych pracowników, jeśli w świat pójdzie już informacja, że doszło u nas do mobbingu. Ponadto wiele szefów łudzi się, że mobbing dotyka tylko i wyłącznie jednej lub kilku prześladowanych osób oraz ich prześladowcy. Tak jednak zupełnie nie jest. Inni pracownicy są często także zastraszeni, nie wiedzą co robić, zaś pozostali kierownicy często również nie wiedzą, jak powiedzieć szefowi o swoim koledze, nie narażając się tym samym na nieprzyjemności. W efekcie wszyscy pracownicy pracują znacznie gorzej, co zdecydowanie przekłada się negatywnie na pozycję firmy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

  Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

  Jak przeciwdziałać mobbingowi - szkolenie

  W jaki sposób możemy przeciwdziałać mobbingowi? W tym momencie trzeba stanowczo podkreślić, że samo zwolnienie osoby, która prześladowała innych oraz rekompensata i pomoc jego ofiarom nie rozwiążą sprawy. Na początek zresztą musimy w ogóle dostrzec problem, co wcale nie jest takie proste, ponieważ pracownicy są zastraszeni często i nie wiedzą, jak nam o tym powiedzieć. Jak zatem widać, zdecydowanie warto zainwestować w profesjonalne szkolenia dla pracowników oraz dla siebie samego i pozostałych kierowników właśnie z zakresu przeciwdziałania mobbingowi. Dowiemy się tam, jakie są pierwsze symptomy mobbingu, jak reagować, w jaki sposób wzbudzić zaufanie wśród pracowników tak, aby oni sami powiedzieli nam o zaistniałym problemie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.