Przywództwo

W Polsce wciąż jeszcze można spotkać się z przykładami kierowników czy też przełożonych, którzy uznają, że sam fakt zajmowanego przez nich stanowiska powinien być lekiem na wszelkie dolegliwości zespołu.

Gamma - Przywództwo

   

  W Polsce wciąż jeszcze można spotkać się z przykładami kierowników czy też przełożonych, którzy uznają, że sam fakt zajmowanego przez nich stanowiska powinien być lekiem na wszelkie dolegliwości zespołu. Tymczasem, jak pokazuje nowoczesna teoria zarządzania idea kierownika, który zza biurka wydaje polecenia nie reprezentując przy tym żadnych wyższych wartości odchodzi słuszne do lamusa. Warto zatem, aby każdy kierownik skorzystał z możliwości, jakie dają szkolenia dla menedżerów. Będą tam oni mogli nie tylko poznać tajniki skuteczne zarządzania zasobami ludzkimi, ale także jak tworzyć odpowiedni klimat w zespole i korzystać z indywidualnych możliwości każdego z pracowników dla ogólnego sukcesu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.


  Podstawowym elementem, którego wdrożenie jest konieczne dla skutecznego zarządzania zespołem jest przede wszystkim to, by stworzyć z ludzi centrum całej organizacji. To właśnie pracownicy są po prostu najważniejsi. Bez nich nie byłoby ani wyników, ani przełożonego, ani tym bardziej przełożonego. Tu leżu klucz do tego, by tworzyć z pracownikami rzeczy wielkie, a nie jedynie poganiać ich, jak niewolników. Każdy z pracowników musi mieć poczucie, że jego praca jest ważna, a osiągane przez firmę wyniki, są także jego udziałem. Dlatego też rolą kierownika, przełożonego czy menadżera jest przede wszystkim to, by uczynić z pracowników osoby zaangażowane i przekonane o swojej wartości dla organizacji. W tym celu konieczne jest przede wszystkim to, by słuchać ludzi, pytać ich o zdanie i pozwalać pracować im według własnego rytmu. Oczywiście nie może to oznaczać, że kierownik ma zostawiać w pełni wolną rękę swoim podwładnym. Rolą lidera jest przede wszystkim to, by pokazywać swoim podwładnym kierunek, w którym maja podążać i wspierać ich we wspólnym dążeniu do osiągania wspólnego sukcesu.


  Menadżer musi być zatem kimś więcej niż tylko osobą, która sprawdza i kontroluje. Motywowanie podwładnych, tworzenie dla nich nowych pół możliwości, które mogą być korzystne zarówno da rozwoju pracownika, jak i całej firmy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.