Radzenie sobie ze stresem w pracy

Stres w pracy jest czymś zupełnie normalnym, czego nie da się zupełnie wyeliminować. Na stres jesteśmy narażeni w każdej sytuacji, która nie wydaje się być doskonale znana, normalna w danych warunkach, bądź stanowi zbyt duże wyzwanie. Są oczywiście zawody, w których wysoki poziom stresu jest codziennością, są zaś również takie, w których do sytuacji stresowych dochodzi znacznie rzadziej. Niezmiennie jednak, w każdym zawodzie stres się pojawia i jedynym rozwiązaniem jest radzenie sobie ze stresem w pracy.

8 czerwca 2018
zdjęcie - Radzenie sobie ze stresem w pracy
 
Stres w pracy jest czymś zupełnie normalnym, czego nie da się zupełnie wyeliminować. Na stres jesteśmy narażeni w każdej sytuacji, która nie wydaje się być doskonale znana, normalna w danych warunkach, bądź stanowi zbyt duże wyzwanie.

Są oczywiście zawody, w których wysoki poziom stresu jest codziennością, są zaś również takie, w których do sytuacji stresowych dochodzi znacznie rzadziej. Niezmiennie jednak, w każdym zawodzie stres się pojawia i jedynym rozwiązaniem jest radzenie sobie ze stresem w pracy.
 
Sposobów radzenia sobie z sytuacjami stresowymi w miejscu pracy jest bardzo dużo. Przede wszystkim, warto nie brać zbyt mocno do siebie tego, co dzieje się w pracy. Zawsze powinniśmy pamiętać, że jesteśmy tylko ludźmi i mamy prawo do błędu jak każdy inny.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak  zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz:

Zapraszamy.

Aby uniknąć nagromadzenia zbyt dużej ilości sytuacji stresowych, warto nauczyć się odpowiednio zarządzać swoim czasem. Podzielenie obowiązków na te najpilniejsze i mniej ważne pozwoli na realizowanie w pierwszej kolejności tego, co rzeczywiście istotne, a w niektórych przypadkach pomijanie tego, co może okazać się być mniej ważne.

Jeśli jednak okaże się, że obowiązków nadal jest zbyt dużo, a czasu zbyt mało, lepiej od razu oddelegować część zadań innej osobie w zespole, jeśli to możliwe. Jeżeli takiej możliwości nie ma, warto zwrócić się do przełożonego i zakomunikować taki problem. Zadaniem kierownika jest odpowiednie, możliwie równomierne podzielenie obowiązków pomiędzy pracowników przedsiębiorstwa. Dlatego, jeśli wystąpi jakikolwiek problem z realizacją zadań, warto możliwie jak najwcześniej zakomunikować to kierownikowi.
 
Jako doskonały sposób radzenia sobie ze stresem w pracy jest również odpoczynek. Kiedy jest możliwość wziąć urlop wypoczynkowy, warto to zrobić. Jeżeli zaś nie ma takiej możliwości, warto oderwać się choć na kilka minut od tego, co tak stresuje.

Zająć myśli czymś zupełnie innym. W trakcie dnia pracy, można wyjść na świeże powietrze, pozwolić sobie na kilka minut rozmowy i śmiechu z współpracownikami. Po pracy zaś, warto wybrać się na basen, poczytać ciekawą książkę, bądź po prostu posłuchać ulubionej muzyki czy obejrzeć ciekawy film.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.