Rola menedżera w przedsiębiorstwie

Dobry menedżer jest dla każdego przedsiębiorstwa na wagę złota. Umiejętności i kompetencje, które powinien posiadać każdy kierownik, pozwalają na sprawne kierowanie zespołem pracowniczym oraz podejmowanie właściwych decyzji. Główną rolą menedżera jest oczywiście sprawne zarządzanie podwładnymi na różnych stanowiskach.

zdjęcie - (the_title())


Rola menedżera w przedsiębiorstwie

Dobry menedżer jest dla każdego przedsiębiorstwa na wagę złota. Umiejętności i kompetencje, które powinien posiadać każdy kierownik, pozwalają na sprawne kierowanie zespołem pracowniczym oraz podejmowanie właściwych decyzji. Główną rolą menedżera jest oczywiście sprawne zarządzanie podwładnymi na różnych stanowiskach.

Role menedżerskie

Role menedżerskie to określone grupy lub zbiory zachowań, które dotyczą codziennego funkcjonowania w przedsiębiorstwie.

Możemy je posegregować w trzy główne grupy:

  1. Role interpersonalne, które dotyczą kontaktów międzyludzkich. Interpersonalne role menedżera to m. in komunikacja z pracownikami, motywowanie ich, wprowadzanie odpowiedniej atmosfery, podwyższanie walorów i umiejętności.
  2. Role informacyjne związanie z przekazywaniem i przetwarzaniem informacji. Są to więc wszystkie zachowania o charakterze administracyjnym.
  3. Role decyzyjne, najbardziej charakterystyczne dla menedżerów każdego stopnia. Wiążą się z podejmowaniem decyzji, zarówno w kwestiach organizacyjnych, jak i związanych z zarządzaniem ludźmi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze najciekawsze szkolenia dla sprzedawców:

Jak rozwijać swoje umiejętności?

Wzmacnianie kompetencji i rozwój umiejętności, które przydadzą się do pełnienia tych trzech głównych funkcji, jest kluczowym zadaniem menedżera.

Jeśli chodzi o szkolenia biznesowe Katowice oferują bardzo duży wybór różnych kursów, które przeznaczone są dla kierowników.

Menedżer powinien rozwijać swoje umiejętności miękkie (np. komunikacyjne, negocjacyjne), jak i wiedzę branżową i specjalistyczną. Jeśli kierownik pełni również funkcje administracyjne, co zdarza się szczególnie w małych i średnich przedsiębiorstwach bez wykształconych osobnych działów np. rekrutacyjnych, warto rozwijać kompetencje także z tego zakresu.

Mogą to być kursy dla pracowników branży HR, szkolenia z zakresu zarządzania projektami lub administracji biurowej.

Tak wszechstronne umiejętności i wykształcenie pozwoli menedżerom na sprawne funkcjonowanie w organizacji i lepsze wykonywanie własnych obowiązków.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.