Rozmowa sprzedawcy z klientem – szkolenie telemarketingowe

Praktycznie odkąd wynaleziono możliwość komunikowania się z innymi ludźmi przy pomocy aparatu telefonicznego, to bardzo szybko z tej furtki zaczęli korzystać również sprzedawcy. Rozmowa telefoniczna jest bowiem jednym z tych kanałów, za pomocą których można efektywnie dotrzeć do potencjalnego klienta.

Gamma - Rozmowa sprzedawcy z klientem - szkolenie telemarketingowe

   

  Praktycznie odkąd wynaleziono możliwość komunikowania się z innymi ludźmi przy pomocy aparatu telefonicznego, to bardzo szybko z tej furtki zaczęli korzystać również sprzedawcy. Rozmowa telefoniczna jest bowiem jednym z tych kanałów, za pomocą których można efektywnie dotrzeć do potencjalnego klienta. Oczywiście, aby rozmowa taka przyniosła oczekiwany skutek, czyli zakończyła się sprzedażą oferowanego produktu, to musi zostać przeprowadzona w sposób odpowiedni. Tego, jak efektywnie sprzedawać przez telefon można nauczyć się na serii specjalistycznych szkoleń z zakresu telemarketingu, które cyklicznie organizowane są w największych miastach w naszym kraju.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie sprzedaż telefoniczna - przełamanie barier osobistych dotyczących telesprzedaży jest kluczowe w osiąganiu dobrych wyników sprzedażowych. Na szkoleniu z telesprzedaży dowiesz się jak przełamać osobisty opór związany z rozmową telefoniczną, jak stosować metody perswazji,  jak poradzić sobie z trudnymi sytuacjami w rozmowie z klientem. |  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenia z telemarketingu i profesjonalnej sprzedaży. Zobacz też szkolenie z negocjacjiszkolenie dla handlowców.

  Nie ulega wątpliwości, że najważniejsze to zainteresować klienta ofertą. Badania pokazują, że sprzedawca ma na to niewiele czasu, bo zaledwie około dziesięciu sekund. Jeżeli sam początek rozmowy nie przebiegnie pomyślnie, to szanse na sprzedaż oferowanego produktu spadają niemal do zera. O czym należy pamiętać dzwoniąc do klienta?

  Szczególną uwagę należy zwrócić oczywiście na przygotowanie merytoryczne do sprzedaży, tak aby klient zadający pytanie na temat produktu niemal natychmiast uzyskał oczekiwaną odpowiedź. Jednak, zanim dojdzie do zadawania pytać, konieczne jest wzbudzenie zainteresowania. Pomocny w tym względzie może okazać się ton głosu. Amerykanie dowodzą, że wyłącznie na podstawie rozmowy telefonicznej można wywnioskować jaki kto ma nastrój. Jeżeli więc sprzedawca smętnym i znużonym głosem zacznie przedstawiać ofertę, to może mieć pewność, że zanim zdąży dokończyć zdanie, to klient przerwie mu kończąc tym samym konwersację. Między innymi o tym, jak rozmawiać z klientami nie tracąc uśmiechu na twarzy, można dowiedzieć się na szkoleniach.

  Szkolenia z zasad telemarketingu skierowane są zarówno do osób, które rozpoczynają swoją ścieżkę zawodową, jak i dla tych, którzy w branży działają już od kilku lat jednak wciąż chcą się rozwijać i podnosić swoje kompetencje. Program szkolenia jest na tyle atrakcyjny, że z pewnością każdy znajdzie w nim coś interesującego.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.