Siedem nawyków skutecznego działania

Wraz z wkroczeniem na polski rynek zachodnich standardów prowadzenia firm i przedsiębiorstw, zdecydowanie zmienił się profil zarządzania nimi. W poprzednim systemie gospodarczym ważne było to, aby stale polepszać wskaźniki produkcyjne, nie zważając na to czy sama produkcja jest efektywna czy też nie i czy cały biznes w ogóle się opłaca – dotyczyło to zwłaszcza państwowych przedsiębiorstw (tych prywatnych było wówczas jak na lekarstwo).
Gamma - Siedem nawyków skutecznego działania
   
  Wraz z wkroczeniem na polski rynek zachodnich standardów prowadzenia firm i przedsiębiorstw, zdecydowanie zmienił się profil zarządzania nimi. W poprzednim systemie gospodarczym ważne było to, aby stale polepszać wskaźniki produkcyjne, nie zważając na to czy sama produkcja jest efektywna czy też nie i czy cały biznes w ogóle się opłaca - dotyczyło to zwłaszcza państwowych przedsiębiorstw (tych prywatnych było wówczas jak na lekarstwo).
   
  Po przełomie gospodarczym sytuacja zaczęła się powoli zmieniać - priorytetem stał się zarobek. Jednak kilka czy kilkanaście lat działalności na tak zwanym wolnym rynku przyniosło kolejną weryfikację poglądów. Firma nie utrzyma się długo na rynku, jeżeli będzie tylko i wyłącznie maszynką do zarabiania pieniędzy. Potencjalni pracownicy podczas procesu rekrutacyjnego coraz częściej zwracają uwagę na miejsce firmy we współczesnym świecie - na to jaką ma ona misję oraz jaki system wartości wyznaje.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zmianą - Każdej zmianie towarzyszy  naturalna reakcja, którą jest niepewność i niechęć. Na szkoleniu z zarządzania zmianą, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, jak przejść łagodnie przez proces zmiany, jak przygotować pracowników do zmiany oraz jak skutecznie walczyć z oporem przed zmianą. Polecamy również: zarządzanie stresem w organizacji, szkolenia dla menedżerów.

  Co to jakiego jest misja firmy?

  Misja firmy powinna w pigułce określać jej działalność. Jest to z jednej strony sformułowanie pewnego sloganu wyrażającego tożsamość przedsiębiorstwa, a z drugiej strony określenie systemu wartości tu i teraz. Warto rozróżnić misję firmy od jej wizji. Wizja, to pewna projekcja dotycząca tego, jak firma ma wyglądać za kilka czy kilkanaście lat.

  Dotyczy ona tylko i wyłącznie czasu przyszłego. Natomiast misja firmy ma charakter ciągły, który nie powinien ulegać zmianie. Misja powinna być taka sama zarówno dzisiaj jak i w przyszłości. Tylko taka spójna polityka wizerunkowa sprawi, że firma zarówno w oczach potencjalnych pracowników jak i kontrahentów będzie wiarygodnym podmiotem gospodarczym.

  Jak tworzyć misję firmy?

  Kształtowanie wizerunku przedsiębiorstwa nie jest procesem łatwym. Na szczęście coraz częściej organizowane są tematyczne szkolenia w tym zakresie. Można na nich zdobyć niezbędną wiedzę do kształtowania misji własnej firmy. Szkolenia takie mają charakter otwarty, co oznacza że może się na nie zapisać każdy chętny.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.