Skuteczne szkolenia zamknięte w firmie

Szkolenia zamknięte dla każdego przedsiębiorstwa dają mnóstwo korzyści, przede wszystkim dlatego, że ze względu na swój bardzo specyficzny charakter idealnie są dopasowane go indywidualnych potrzeb każdej z organizacji, która zdecyduje się na zorganizowanie tego rodzaju szkolenia dla swoich pracowników.

Gamma - Skuteczne szkolenia zamknięte w firmie


Skuteczne szkolenia zamknięte w firmie


Szkolenia zamknięte
dla każdego przedsiębiorstwa dają mnóstwo korzyści, przede wszystkim dlatego, że ze względu na swój bardzo specyficzny charakter idealnie są dopasowane go indywidualnych potrzeb każdej z organizacji, która zdecyduje się na zorganizowanie tego rodzaju szkolenia dla swoich pracowników.

Dopasowanie szkoleń do indywidualnych potrzeb możliwe jest przede wszystkim dzięki temu, że zdecydowana większość działających obecnie na rynku firm organizujących różnego rodzaju szkolenia stara się przede wszystkim skrupulatnie przeprowadzać badania związane z jak najdokładniejszą identyfikacją potrzeb szkoleniowych. Dlatego też coraz więcej firm decyduje się na organizację szkoleń zamkniętych, pomijając coraz częściej te otwarte, mniej korzystne z ich punktu widzenia.

Coraz częściej wiele zamkniętych szkoleń przez ich organizatorów zostaje dodatkowo wzbogaconych o tak zwane gry szkoleniowe, podczas których można nabyć wiele praktycznych umiejętności, co z całą pewnością będzie znacznie bardziej efektywnym sposobem pogłębiania wiedzy i zdobywania umiejętności, niż wielogodzinne wykłady obejmujące jedynie teoretyczną wiedzę w danym zakresie.

Na dzisiejszym bardzo konkurencyjnym rynku pracy ciągłe podnoszenie umiejętności ma ogromnie duże znaczenie. Dlatego też nie tylko pracownicy poszukujący zatrudnienia, ale również i przedsiębiorstwa decydują się na organizacje szkoleń, podnoszących wiedzę oraz umiejętności wszystkich pracowników zatrudnionych dla danej organizacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?

Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, szkolenia po angielsku, szkolenia miękkie Warszawa.

Co ważne, pracownicy aby pozyskać szeroką wiedzę i nowe umiejętności wcale nie muszą udawać się na kilkuletnie studia, W tym przypadku idealnie do podwyższenia kompetencji sprawdzą się dobrze zorganizowane tematyczne szkolenia, zwiększające wiedzę i umiejętności. Przedsiębiorcy najchętniej sięgają po szkolenia zamknięte.

Nic w tym dziwnego, bowiem mają one zdecydowanie więcej zalet w porównaniu do tych otwartych (które lepiej sprawdzą się w przypadku pracowników poszukujących zatrudnienia), których powoli organizuje się coraz mniej.

Oto największe zalety szkoleń zamkniętych:

 • optymalne dopasowanie tematyki i formy przeprowadzania szkolenia do konkretnych potrzeb organizacji zlecających przeprowadzenie takiego szkolenia wewnątrz swoich struktur.
  W tym przypadku to nie organizator, a jednostka zlecająca organizację zamkniętego szkolenia ma całkowity wpływ na to, jak takie szkolenie jest przeprowadzane;
 • zleceniodawca organizacji szkolenia decyduje o tym, jaka terminologia będzie stosowana przez osoby prowadzące zajęcia dydaktyczne;
 • w szkoleniach otwartych prym wieźć mogą zarówno kompetencje twarde (nie rzadko nazywane także kompetencjami zawodowymi), jak i te miękkie (często nazywane kompetencjami osobistymi czy interpersonalnymi);
 • w przypadku szkoleń typu zamkniętego to organizacja zlecająca ich przeprowadzenie decyduje o tym kiedy i gdzie się one odbywają. Dzięki temu termin przeprowadzania szkoleń dopasowany jest możliwie jak najbardziej optymalnie do potrzeb zleceniodawcy edukacyjnych zajęć;
 • jak pokazują często przeprowadzane wśród uczestników szkoleń zamkniętych badania, właśnie takie zajęcia osiągają zdecydowanie największą skuteczność, jeśli chodzi i podnoszenie poziomu wiedzy u umiejętności uczestników takich szkoleń.
  Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że szkolenia zamknięte przeprowadzane są na stosunkowo niewielkich grupach, dzięki czemu zakres wiedzy przekazywanej uczestnikom można idealnie dopasować do ich zawodowych potrzeb oraz wymagań.

Aby jednak szkolenie zamknięte przyniosło oczekiwane rezultaty, w pierwszej kolejności organizator szkolenia musi określić wymagania i potrzeby organizacji, zgłaszającej zapotrzebowanie na przeprowadzenie tego rodzaju szkolenia.

Ponadto dobrze jest zawsze przed rozpoczęciem szkolenia zapoznać się z problemami z jakimi zmaga się dana organizacja, bowiem to jest bardzo często dobry początek do wprowadzenia do zajęć tematyki, której opanowanie być może jeśli nie całkowicie, to przynajmniej częściowo pozwoli na wyeliminowanie pewnych problemów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Wybierz nasze szkolenia online
 • Brak ograniczeń geograficznych i lokalizacyjnych
 • Duża wartość szkoleniowo-merytoryczna
 • Pełna interaktywność
 • Popularne technologie: Microsoft Teams, Google Meet, Webex, Zoom, Clickmeeting
Zapraszamy do zapoznania się z:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.