Sposób mówienia ma znaczenie

Jeśli chcemy piąć się po szczeblach kariery zawodowej powinniśmy odpowiednio się prezentować i sprawiać wrażenie profesjonalisty. Oczywiście najistotniejszą kwestią są nasze umiejętności i kompetencje, bez których niemożliwe jest osiągnięcie sukcesu, ale jeśli odpowiednio ich nie zaprezentujemy mogą nie zostać one dostrzeżone i docenione.

7 czerwca 2018
zdjęcie - Sposób mówienia ma znaczenie

 

Jeśli chcemy piąć się po szczeblach kariery zawodowej powinniśmy odpowiednio się prezentować i sprawiać wrażenie profesjonalisty. Oczywiście najistotniejszą kwestią są nasze umiejętności i kompetencje, bez których niemożliwe jest osiągnięcie sukcesu, ale jeśli odpowiednio ich nie zaprezentujemy mogą nie zostać one dostrzeżone i docenione.


Dlatego tak niezwykle ważne jest sposób komunikacji czyli to co ogólnie nazywamy komunikacją pozawerbalną lub niewerbalną. Samo to pojęcie jest bardzo szerokie. Dlatego, aby lepiej je zrozumieć warto wykorzystać hasło „Komunikacja niewerbalna przykłady”.

Dzięki poznaniu i zrozumieniu przykładów i form komunikacji niewerbalnej, lepiej zrozumiemy to zjawisko i będziemy w stanie nauczyć się stosowania poznanych technik w praktyce, w swoim codziennym życiu zawodowym. Co z całą pewnością wpłynie pozytywnie na ocenę naszej pracy przez przełożonych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Podstawą efektywnej pracy zespołu jest skuteczna komunikacja. Poznaj zasady i narzędzia ułatwiające komunikację. Odważniej i efektywniej buduj relacje biznesowe. Zapraszamy do wzięcia udziału w szkoleniach: komunikacja w biznesie szkolenie, szkolenie z asertywności, team building.


Pierwszą z form komunikacji niewerbalnej, o której bardzo często zapominamy i nie traktujemy jej w tej kategorii jest nasz ubiór. Strój to jeden z pierwszych elementów zauważanych przez naszego rozmówcę, na podstawie którego jesteśmy oceniani.

Odpowiednio dobrany ubiór sprawi, że będziemy wyglądać profesjonalnie i kompetentnie. Drugim przykładem komunikacji niewerbalnej jest mimika naszej twarzy. Zbyt bogata może sprawić, że nie zostaniemy potraktowani poważnie.

Natomiast jej zupełny brak wyda się sztuczny i sprawi, że będziemy odbierani jako osoby nieszczere i niesympatyczne. Przykładem komunikacji pozawerbalnej jest też gestykulacja, tu główna uwaga skupia się na tym co „robią” nasze ręce kiedy mówimy.

Ich nerwowe ruchy mogą zdradzić nasze zdrenowanie lub niepewność. Dlatego pilnujmy tego i zapanujmy nad dłońmi, sprawmy aby podkreślały one treść wygłaszanego komunikatu, a nie zdradzały nasze zdenerwowanie czy też nieśmiałość. Ważna jest także mowa naszego ciał i postawa. Pamiętajmy o wyprostowanej postawie, niekrzyżowaniu nóg podczas wystąpień stojących oraz pewnym chodzie.

Te wszystkie elementy składają się na to, że sprawimy wrażenie osób pewnych siebie i swoich kompetencji czyli profesjonalistów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.