Sprzedaż przez telefon – jak to wygląda w praktyce?

Nie da się ukryć, że każdy z nas chce mieć dobrze płatną pracę. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że znalezienie dobrze płatnej pracy nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego też względu dobrze jest zawczasu zatroszczyć się o swoje wykształcenie oraz rozwijanie posiadanych umiejętności (np. poprzez szkolenie telemarketing).

zdjęcie - (the_title())


Sprzedaż przez telefon - jak to wygląda w praktyce?

Nie da się ukryć, że każdy z nas chce mieć dobrze płatną pracę. Koniecznie trzeba jednak zaznaczyć, że znalezienie dobrze płatnej pracy nie należy do najłatwiejszych zadań. Z tego też względu dobrze jest zawczasu zatroszczyć się o swoje wykształcenie oraz rozwijanie posiadanych umiejętności (np. poprzez szkolenie telemarketing). Odpowiednie wykształcenie połączone z doświadczeniem zawodowym jest nam bowiem w stanie zapewnić dobrze płatną pracę.

Niezmiernie istotna jest również gotowość do stałego podnoszenia własnych kwalifikacji. Trzeba również zaznaczyć, że nie powinniśmy się bać zmieniać pracy, która nie jest dla nas satysfakcjonująca z różnych powodów. Warto pamiętać, że współczesny rynek pracy jest bardzo nasycony, dlatego do klienta dociera się za pomocą rozmaitych dróg.

Jeżeli więc mamy problem z kontaktem bezpośrednim z klientem, może zainteresować nas oferta pracy w telemarketingu. Nie da się ukryć, że sprzedaż przez telefon rządzi się nieco innymi prawami niż sprzedaż bezpośrednia.

Podczas sprzedaży bezpośredniej możemy bowiem zainteresować klienta naszym wyglądem zewnętrznym albo gestykulacją. Jeśli jednak sprzedajemy produkty oraz usługi różnego rodzaju przez telefon, czeka nas trudne zadanie. Przede wszystkim powinniśmy zatroszczyć się o to, aby w miły i empatyczny sposób powitać klienta. Pamiętajmy o zwrotach grzecznościowych oraz unikajmy używania słów potocznych. Nie mówmy jednak zbyt formalnym, nieprzystępnym dla klienta językiem.

Kolejnym krokiem będzie rzecz jasna zbadanie potrzeb klienta. Jeżeli nasz klient potrzebuje konkretnej usługi i jest na nią zdecydowany, zadanie jest ułatwione. Jeśli jednak klient jest niezdecydowany i nie wie jakiego rodzaju produktu lub usługi potrzebuje, koniecznie powinniśmy zadbać o to, aby poczuł się on swobodnie i nie bał się mówić o swoich potrzebach.

Wówczas będziemy mogli dopasować określony produkt do potrzeb, które ma nasz klient. Pomocne dla pracowników może być szkolenie telemarketing. Ważne, aby było poprowadzone przez odpowiednio wykwalifikowaną firmę szkoleniową. Dzięki temu istnieją duże szanse na to, że szkolenie przyniesie efekt.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.