Storytelling szkolenie

Sprzedażą rządzi reklama. Zanim klient poczuje, że musi coś kupić, należy sprawić, by poczuł, że bez danego przedmiotu, czy usługi jego życie nie jest tak dobre jak mogłoby być. Zanim bowiem nastąpi kupno czegoś, osoba kupująca musi mieć świadomość co na tym zyska. I tu naprzeciw przychodzi reklama, która podobno jest dźwignią handlu. Marketingowcy różnych firm często dwoją się i troją, by wymyślić nowe, chwytliwe hasło, które wyróżni ten konkretny produkt spośród wielu jemu podobnych. 


  Sprzedażą rządzi reklama. Zanim klient poczuje, że musi coś kupić, należy sprawić, by poczuł, że bez danego przedmiotu, czy usługi jego życie nie jest tak dobre jak mogłoby być. Zanim bowiem nastąpi kupno czegoś, osoba kupująca musi mieć świadomość co na tym zyska.

  I tu naprzeciw przychodzi reklama, która podobno jest dźwignią handlu. Marketingowcy różnych firm często dwoją się i troją, by wymyślić nowe, chwytliwe hasło, które wyróżni ten konkretny produkt spośród wielu jemu podobnych.

  Ponieważ rynek dla większości z nich jest już nasycony, nowym firmom coraz trudniej znaleźć klientów na swój towar. Dlatego też pomału zaczyna się obserwować tendencję do odchodzenia od wymyślania i tworzenia standardowych reklam, a zaczyna się walkę o przywiązanie klienta do konkretnej marki.

  Może to być robione w różny sposób – może być tworzony kult marki (granie na snobizmie), można produkować urządzenia, które współpracować mogą tylko z innymi tej samej marki (to akurat zagranie wydaje się nie być fair, no chyba, że klient zdaje sobie z tego sprawę przed dokonaniem zakupu).

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj metodę, dzięki której już na pierwszym spotkaniu zorientujesz się kim jest Twój rozmówca. Wzmocnij wiarę we własne możliwości i negocjuj skuteczniej. Poznaj najskuteczniejsze modele rozmów sprzedażowych. Zobacz: szkolenia z negocjacji, szkolenie telemarketing, profesjonalna obsługa klienta szkolenie. Zobacz cały dział: szkolenia sprzedażowe

  Można także tworzyć wizerunek marki, z którą klient będzie chciał się utożsamiać. I w ten sposób dochodzimy do zabiegu marketingowego, który znany jest od lat, ale realnie w reklamach wykorzystywany od niedawna. To nic innego jak snucie opowieści, czyli nie tylko sama reklama konkretnej rzeczy, czy usługi, ale obudowanie tego w jakąś historię (i nie chodzi tu o product placement w filmie, serialu czy innym programie telewizyjnym).

  Zabiegi takie stosowane były chociażby przez jeden z serwisów aukcyjnych – chyba każdy pamięta te reklamy sprzed Wigilii.

  Snucie opowieści w społeczeństwie występuje od dawna, jednak marketingowcy dopiero od pewnego czasu stosują storytelling.

  Szkolenie z możliwości jego wykorzystania na potrzeby konkretnej firmy z pewnością sprawią, że zespół marketingu pozna zarówno zalety jak i wady tego narzędzia, a jeżeli zdecyduje się na jego użycie, to będzie wiedział w jaki sposób to zrobić, by firma odniosła z tego realną korzyść.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.