Stres w firmie

Stres to poważny problem w każdej firmie. Przez niego spada efektywność pracy, każdy jest wyczerpany, wszyscy mają dość pracy. Słowem – jeśli powiemy, że stres wpływa na spadek firmy w rankingach wcale nie przesadzimy.

zdjęcie - (the_title())

   

  Stres to poważny problem w każdej firmie. Przez niego spada efektywność pracy, każdy jest wyczerpany, wszyscy mają dość pracy. Słowem - jeśli powiemy, że stres wpływa na spadek firmy w rankingach wcale nie przesadzimy. Warto zatem nauczyć się skutecznie z nim radzić. trzeba jednak w tym momencie podkreślić, że rzadko kiedy stres ma tylko jedną przyczynę - zazwyczaj jest ich kilka. Dlatego też należy działać w różnych miejscach różnymi sposobami...

  1. Szkolenia dla firm

  Na początek warto rozważyć zainwestowanie w specjalne szkolenia z radzenia sobie ze stresem. Tutaj możemy często wyróżnić inne techniki dla kadr a inne dla pracowników. Warto jednak także zastanowić się nad wszelkimi szkoleniami, które w mniej bezpośredni sposób będą zapobiegać stresowi. A zatem jeśli nauczymy się dobrze zarządzać firmą, odpowiednio dobierać ludzi do zadań, a pracownicy staną się bardziej asertywni i będą potrafili komunikować swoje potrzeby a dzięki temu atmosfera w firmie poprawi się.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Nie stresuj się. Dowiedz się jak zachować spokój w sytuacjach stresogennych. Poznaj techniki zarządzania stresem. Pracuj nad sobą, aby przezwyciężyć stres. Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach: szkolenie zarządzanie stresem, trening pewności siebie, szkolenie - motywacja .

  2. Imprezy, wyjścia, wyjazdy

  To jest także ciekawy pomysł. Przede wszystkim dlatego, że takie imprezy nie tylko pomagają jednorazowo, dość szybko zredukować stres, lecz także dlatego, że stanowią dla pracowników pewną nagrodę oraz sygnał, że firma ich szanuje i się z nimi liczy. To jednak nie wszystko. Warto bowiem zauważyć, że niektóre firmy organizujące takie eventy mają dość nietypową ofertę - zajęcia na strzelnicy, survival, ścianka. Skąd takie pomysły? Otóż takie aktywności uczą także radzić sobie w trudnych sytuacjach!

  3. Wygląd pracy

  Warto także zwrócić uwagę na to, w jakich warunkach pracujemy. Czy aranżacja wnętrza sprzyja kreatywnej pracy? Czy nie ma przypadkiem osoby, która swoim niezadowoleniem psuje wszystkim humor? Czy jest możliwość odpoczynku od pracy, napicia się dobrej kawy? Oraz - czy pracownicy mają dostęp do jakiejś aktywności fizycznej po pracy? Warto zauważyć, że dzisiaj wiele firm wprowadza karnety na fitness -to bardzo dobry sposób. Niskim kosztem redukujemy stres i problemy zdrowotne!

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.