Szkolenia antymobbingowe

Mobbing jako zjawisko niepożądane w systemie pracy, prowadzące do powstania wielu problematycznych i niezbyt przyjemnych sytuacji uznane przez Kodeks Pracy został dopiero z dniem 1 stycznia 2004 roku. Od tego dnia pracownicy mają szanse na podejmowanie wielu różnorodnych działań, zmierzających do walki ze zjawiskiem mobbingu pojawiającym się w miejscu pracy (walka ta może być toczona nawet jeśli zjawisko mobbingu nie zawsze wprost dotyczy danego pracownika, może on to również robić w obronie zupełnie innej osoby). 

   
  Mobbing jako zjawisko niepożądane w systemie pracy, prowadzące do powstania wielu problematycznych i niezbyt przyjemnych sytuacji uznane przez Kodeks Pracy został dopiero z dniem 1 stycznia 2004 roku.

  Od tego dnia pracownicy mają szanse na podejmowanie wielu różnorodnych działań, zmierzających do walki ze zjawiskiem mobbingu pojawiającym się w miejscu pracy (walka ta może być toczona nawet jeśli zjawisko mobbingu nie zawsze wprost dotyczy danego pracownika, może on to również robić w obronie zupełnie innej osoby).
   
  Aby zapewnić pracownikom pewien komfort i poczucie bezpieczeństwa, a pracodawcom dać możliwość stworzenia jak najbardziej przyjaznego pracownikom środowiska pracy na rynku pojawia się coraz większa ilość szkoleń antymobbingowych.

  Celem och organizacji jest przede wszystkim zapoznanie wszystkich uczestników z podstawowymi zagadnieniami jakie związane są z walką z mobbingiem coraz częściej niestety pojawiającym się pod różnymi postaciami w miejscu pracy.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

  Pojawiający się w środowisku pracy mobbing nie tylko bardzo negatywnie oddziałuje na efektywność pracy. Zjawisko to ma negatywne oddziaływanie również na jakość relacji pomiędzy pracownikami (a często zła atmosfera pomiędzy pracownikami prowadzi do wielu sytuacji, w których przez pracownicze konflikty firma nie osiąga takich zysków, jakich by sobie życzyła). Dodatkowo mobbing u pracownika, którego zjawisko to dotyczy bezpośrednio mogą pojawić się problemy z ogólnym stanem zdrowia i psychiki.
   
  Dlatego, aby zapobiec negatywnym skutkom tego zjawiska warto dla własnej wiadomości przynajmniej raz udać się na antymobbingowe szkolenie. To właśnie tam każda osoba uczestnicząca w kursie dowie się o głównych rysach najbardziej charakterystycznych dla mobbera, jego metodach działania oraz metodach przeciwdziałaniu tego rodzaju niepożądanym zachowaniom w miejscu pracy.

  Sukcesem w walce z mobbingiem w miejscy pracy jest poznanie przyczyn takiego, a nie innego zachowania mobbera, co pozwala ana skuteczną obronę przed nim w wielu sytuacjach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.