Szkolenia dla kierowników

Kierownik w każdej firmie pełni bardzo istotną funkcję. Niezależnie od tego, czy zarządza on całą firmą, czy tylko jednym jej zespołem, kierownik odpowiada za inne osoby, będące pod nim.

zdjęcie - (the_title())

 

Kierownik w każdej firmie pełni bardzo istotną funkcję. Niezależnie od tego, czy zarządza on całą firmą, czy tylko jednym jej zespołem, kierownik odpowiada za inne osoby, będące pod nim. Ponadto to właśnie jemu powierzane jest zadanie, on zaś ma tak rozdzielić pracę, tak zmotywować pracowników, aby praca została szybko i efektownie wykonana.

Kim powinien być kierownik?

Jakie cechy zatem powinien posiadać każdy kierownik? Przede wszystkim należy podkreślić, że dobry kierownik musi być trochę dowódcą, trochę adwokatem a trochę przyjacielem. Co to dokładniej oznacza? Otóż z jednej strony kierownik powinien być pewny siebie, musi umieć podejmować decyzje, być odpowiedzialnym. Musi także umieć coś nakazać, kogoś zganić a innego pracownika nagrodzić. Z drugiej zaś strony kierownik musi też umieć dobrze dobierać zadania do ludzi, zajmować się nimi, być rozjemcą w sporach i kłótniach oraz umieć odczytywać nastroje pracowników. Co więcej - dobry kierownik jest także swego rodzaju przedstawicielem zespołu, a zatem musi umieć przedłożyć ich racje. Słowem - kierownik musi posiadać dużą wiedzę i umiejętności....

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jak delegować i motywować zespół? Jak skutecznie zarządzać projektami? Jak zostać sprawnym liderem w firmie? Jak budować zaangażowanie w zespole? Sprawdź nasze szkolenia menadżerskie np: szkolenie zarządzanie zespołem, szkolenie project manager. Sprawdź je.

Szkolenia dla kierowników

Mało kto rodzi się idealnym kierownikiem. Większość posiada pewne cechy, jednak trzeba je albo podszlifować, albo też nauczyć daną osobę kilku innych rzeczy. Temu właśnie służą szkolenia. Czego one dotyczą? Przede wszystkim szkolenia dla kierowników organizowane są z zakresu komunikacji interpersonalnej, ponieważ to właśnie z tym wiele osób ma kłopot. Często także spotyka się szkolenia z aspektów dość psychologicznych, jak np. ról jakie poszczególne osoby pełnią w grupie itd. Ponadto warto również zastanowić się nad szkoleniami z zakresu HR, czyli szeroko pojętym zarządzaniem zasobami ludzkimi. Na nich dowiemy się, jak umiejętnie rekrutować pracowników, w jaki sposób planować redukcję etatów, jak badać nastroje i zaangażowanie wśród pracowników i wiele, wiele innych. Dobrym pomysłem jest także inwestycja w budowanie własnego wizerunku jako szefa czy kierownika.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.