Szkolenia dla menedżerów – jak nie dać się oszukać?

Menedżer w firmie to naprawdę bardzo ważna funkcja. Czasem oznacza ona kierownika zespołu, innym zaś razem nawet samego szefa. Niezależnie jednak od sposobu interpretacji tego słowa, menedżer określa na pewno kogoś na wyższej pozycji. Co się z tym wiąże? Otóż musi to być osoba posiadająca naprawdę wiele różnych przymiotów oraz umiejętności. Jakich?
   
  Menedżer w firmie to naprawdę bardzo ważna funkcja. Czasem oznacza ona kierownika zespołu, innym zaś razem nawet samego szefa. Niezależnie jednak od sposobu interpretacji tego słowa, menedżer określa na pewno kogoś na wyższej pozycji. Co się z tym wiąże? Otóż musi to być osoba posiadająca naprawdę wiele różnych przymiotów oraz umiejętności. Jakich?

  Menedżer na medal

  Na pewno menedżer musi umieć zarządzać ludźmi - odnajdować ich ukryte talenty, dopasowywać do nich pracę zgodnie z ich umiejętnościami i preferencjami. Ponadto musi umieć motywować ludzi, zarządzać czasem, negocjować z partnerami biznesowymi, znać się na reklamie, technikach sprzedaży oraz obsłudze klienta itd. Generalnie zakres jego działań nie jest zbyt mały, zaś wszystkie powyższe umiejętności można wyszkolić albo też tylko podszkolić na odpowiednich kursach.

  Szkolenia dla menedżerów

  W takie szkolenia dla menedżerów naprawdę warto zainwestować, bowiem przynoszą one bardzo konkretne i wymierne zyski.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Niestety jednak, w chwili obecnej część firm oferujących tego typu kursy i szkolenia, nie jest prowadzona przez kompetentnych ludzi - takie szkolenie zaś jest tylko zupełnie bezsensownym wydatkiem pieniędzy. Co zatem możemy zrobić, aby uchronić się przed takim marnotrawstwem naszych funduszy?

  Cechy kompetentnej firmy

  Przede wszystkim wybierzmy firmę organizującą szkolenia, która rzeczywiście wie, co robi. Jakie są wykładniki takiej dobrej firmy? Przede wszystkim muszą tworzyć ludzie naprawdę związani z biznesem - posiadający odpowiednie studia albo kursy tudzież po prostu osoby, które same prowadzą świetnie prosperujące biznesy.

  Ponadto szkolenia w żadnym wypadku nie mogą odbywać się w systemie dawnych szkolnych lekcji, ucząc tylko i wyłącznie teorii. Dzisiaj nawet takie działanie można uznać za bardzo poważny błąd. Szkolenie powinno być nastawione w stu procentach na praktykę. Co więcej dana firma powinna mieć jakieś dobre referencje czy opinie od innych firm, którym przeprowadzała szkolenia.

  Ne bagatelizujmy powyższych rad - są one naprawę istotne, ponieważ oszuści podszywający się pod coachów naprawdę istnieją.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.