Szkolenia dla początkujących handlowców

Rozwój osobisty to w przypadku handlowców nieodłączna część kariery zawodowej. Wciąż poprawiamy swoje umiejętności i zdobywamy nowe kompetencje, by w przyszłości móc prowadzić jeszcze skuteczniejszą sprzedaż.

zdjęcie - (the_title())


Szkolenia dla początkujących handlowców

Rozwój osobisty to w przypadku handlowców nieodłączna część kariery zawodowej. Wciąż poprawiamy swoje umiejętności i zdobywamy nowe kompetencje, by w przyszłości móc prowadzić jeszcze skuteczniejszą sprzedaż.

W przypadku początkujących handlowców główną rolę odgrywają predyspozycje i cechy charakteru, które pozwalają na dobry kontakt z ludźmi.

Szkolenie nowych handlowców należy rozpocząć od podstawowego przeszkolenia administracyjnego. Związane jest to z formalnymi aspektami wykonywanej pracy.

Może zawierać takie elementy jak:

  • obsługa programów sprzedażowych,
  • obsługa kasy fiskalnej i terminala płatniczego,
  • wystawianie dokumentów magazynowych (przyjęcie towaru, odbiór towaru, wystawianie potwierdzeń płatności),
  • procedury reklamacyjne.

Drugim etapem szkolenia pracowników sprzedaży jest teoretyczne szkolenie z zakresu oferty przedsiębiorstwa.

Etap ten może trwać nawet kilka miesięcy - czas trwania uzależniony jest przede wszystkim od ilości produktów dostępnych dla klientów. Im większa różnorodność oferty dla klientów konkretnego sprzedawcy, tym bardziej czasochłonna i trudniejsza nauka.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zobacz nasze najciekawsze szkolenia dla sprzedawców: Zobacz również dział: menedżer sprzedaży szkolenie

Zwykle po tym etapie następuje teoretyczny sprawdzian wiedzy, dzięki któremu możemy ocenić w jakim stopniu nasz pracownik poznał ofertę firmy.

Trzecim etapem jest rozwój osobisty z zakresu kompetencji miękkich. Tego typu umiejętności rozwijane są przez całą karierę!

Jeśli chodzi o szkolenia sprzedażowe Katowice oferują bardzo duży wybór kursów na różnym poziomie zaawansowania.

Możemy wybrać również bardziej wyspecjalizowane szkolenia, takie jak negocjacje handlowe, sztuka przemówień, sztuka autoprezentacji lub skuteczna komunikacja. Wszystkie te umiejętności składają się na kompleksowe przygotowanie do pracy handlowca.

Dodatkowo nasz sprzedawca powinien stale rozwijać swoją wiedzę, nie tylko z zakresu właściwej oferty sprzedażowej, ale również odnośnie ofert konkurencyjnych przedsiębiorstw czy nowinek branżowych - bo choć wiedza ta nie jest niezbędna do skutecznej sprzedaży, zdecydowanie wzmacnia pewność siebie oraz zorientowanie w rynku każdego sprzedawcy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.