Szkolenia unijne – nowe kompetencje zawodowe

Krótkotrwałe i intensywne szkolenia są z pewnością najbardziej popularną formą podnoszenia kompetencji zawodowych. Charakteryzują się przede wszystkim tym, że nowe umiejętności możemy nabyć w bardzo krótkim czasie: w ciągu kilku lub kilkunastu dni przechodzimy intensywny kurs, często kończący się egzaminem potwierdzającym uczestnictwo w szkoleniu.

 

Dofinansowania szkoleń z funduszy Unii Europejskiej pozwalają nie tylko pracownikom korzystać z różnych kursów w wyjątkowo preferencyjnych cenach, ale również umożliwiają rozwój przedsiębiorstw o charakterze edukacyjnych.

Muszą one spełniać jednak szereg wytycznych. Firma edukacyjna, która chce wziąć udział w projekcie dofinansowania szkoleń, nie może posiadać zaległości finansowych z tytułu płatności ubezpieczeń społecznych lub podatków, co charakteryzowane jest jako "potencjał ekonomiczny".

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Mamy w Gammie doświadczenie we wprowadzaniu trybu pracy zdalnej w organizacjach. Powołaliśmy zespół ekspertów rozwijających i doskonalących zdalne rozwiązania.

Sprawdź nasze kursy i szkolenia online:

Przedsiębiorstwo, które chce oferować swoje usługi w ramach projektu dofinansowań do usług edukacyjnych, musi posiadać odpowiednie zaplecze techniczne i kadrowe. Zapleczem technicznym jest wszelka struktura fizyczna, która umożliwia prowadzenie określonych szkoleń.

W jego skład będą wchodzić więc urządzenia multimedialne (np. komputery czy oprogramowanie w przypadku kursów informatycznych), produkty i półprodukty kosmetyczne (w przypadku kursów kosmetycznych), laboratoria i sale szkoleniowe.

Zaplecze kadrowe oznacza zatrudnionych wykładowców i szkoleniowców, którzy będą prowadzić określone kursy - takie osoby muszą również posiadać odpowiednie certyfikaty i wykształcenie, jeśli zawód, którego uczą tego wymaga.

Przedsiębiorstwo szkoleniowe musi również spełnić wymóg jakości prowadzonych usług - powinien więc posiadać certyfikaty potwierdzające, których listę możemy znaleźć na oficjalnej stronie PARP.

Regulamin wpisywania przedsiębiorstw edukacyjnych do Bazy Usług Rozwojowych, co jest podstawą do przyznania dofinansowania dla uczestników kursu lub szkolenia, zaznacza również, że każda firma, która będzie w przyszłości korzystać ze środków unijnych, powinna charakteryzować się nienaganną etyką zawodową.

Tyczy się do zarówno etyki prywatnej nauczycieli i pracowników przedsiębiorstwa, jak i działań całej firmy w stosunku do konkurencji (zakaz stosowania nieuczciwej konkurencji) lub klientów (zakaz prowadzenia nieprawdziwych działań reklamowych czy wprowadzania konsumentów w błąd).

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.