Szkolenia z zarządzania czasem – dlaczego warto z nich skorzystać?

Zarządzanie czasem w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. W końcu obowiązków i spraw do załatwienia mamy coraz więcej, doba jednak trwa wciąż tylko dwadzieścia cztery godziny. Aby uporządkować swoje życie i nauczyć się wykorzystywać swój czas w stu procentach, potrzeba wiele praktyki i umiejętności z zakresu zarządzania czasem.


  Zarządzanie czasem w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważne. W końcu obowiązków i spraw do załatwienia mamy coraz więcej, doba jednak trwa wciąż tylko dwadzieścia cztery godziny. Aby uporządkować swoje życie i nauczyć się wykorzystywać swój czas w stu procentach, potrzeba wiele praktyki i umiejętności z zakresu zarządzania czasem.

  Szkolenia z zarządzania czasem to z pewnością doskonały sposób, by poznać najbardziej popularne i skuteczne techniki, które przydadzą nam się w codziennym życiu. Z tego typu kursów powinny skorzystać jednak przede wszystkim osoby, które posiadają bardzo wiele obowiązków służbowych: często wydaje nam się, że ich ilość jest tak przytłaczająca, że w żaden sposób nie można sobie z nimi poradzić. W rzeczywistości zwykle wystarcza umiejętne wykorzystanie naszych godzin w pracy i zdolność do łączenia lub delegowania niektórych obowiązków.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.Zajrzyj również tutaj: szkolenia po angielsku, szkolenia dla firm Warszawa.

  Dobre szkolenie z zarządzania czasem powinno pokazywać metody, które pomagają w wyznaczaniu celów oraz hierarchizowaniu ich ze względu na pilność i ważność. Kompleksowe, pełne szkolenie powinno przedstawiać przynajmniej kilka najpopularniejszych metod planowania dnia, omawiać zasadę Pareto czy metodykę ALPEN. Dzięki znajomości kilku technik, możemy przetestować je w praktyce oraz wybrać tą, która najbardziej sprawdzi się w naszym przypadku.

  Z pewnością nie każda metoda zarządzania czasem jest dla każdego. Niektóre z nich bazują na maksymalnym skupieniu podczas krótkich sesji (jak metoda Pomodoro), inne zaś bazują na wybieraniu czynności najważniejszych i najpilniejszych. Niestety, w codziennym życiu nie zawsze możemy sobie pozwolić na delegowanie obowiązków lub wykreślenie z "listy rzeczy do zrobienia" czynności mniej ważnych i mniej pilnych. Poznanie kilku metod pozwala na wybranie tej, która jest dla nas najbardziej odpowiednia.

  Dodatkowo każdą technikę możemy ulepszać we własnym zakresie, dopracowywać i sprawiać, że to właśnie ona pozwoli na umiejętne wykorzystywanie naszego czasu i wykonywanie poszczególnych zadań.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.