Szkolenia z zarządzania stresem i komunikacji interpersonalnej

Prowadzenie własnej firmy wiąże się z niejednokrotnie ze stresem. Stres w pracy spowodowany jest stawianiem zbyć dużych wymagań przez przełożonego na pracownika.

Gamma - Szkolenia z zarządzania stresem i komunikacji interpersonalnej

   

  Prowadzenie własnej firmy wiąże się z niejednokrotnie ze stresem. Stres w pracy spowodowany jest stawianiem zbyć dużych wymagań przez przełożonego na pracownika. Dodatkowo jeśli zadania powierzone przez pracodawcę pracownikowi są większe niż posiadane przez niego umiejętności i wiedza to także wywołuje to u pracownika niepotrzebny stres i frustrację.

  Stres może pojawić się w różnych okolicznościach, ale ryzyko jego eskalacji jest największe, gdy pracownik czuje, iż ma nikłe wsparcie ze strony przełożonego i kolegów z pracy, oraz w sytuacji, gdy ma małą kontrolę nad wykonywaną pracą

  Jeżeli dochodzi już do takich sytuacji to ważne jest wytworzenie odpowiedniej komunikacji między pracodawcą a pracownikiem. Każdy pracodawca powinien dbać o komfort pracy pracownika i w takiej sytuacji powinien odpowiednio zareagować. Jeżeli sam nie potrafi zmienić sytuacji w pracy, tak żeby pracownik przestał się stresować to powinien wydelegować go na specjalne szkolenie z komunikacji czy takie szkolenie jak szkolenie stres w pracy.

  Także takie szkolenia skierowane są dla pracodawców i przedsiębiorców, ponieważ to oni w głównej mierze tworzą atmosferę w pracy i to od nich również zależy jak się czują pracownicy w pracy.

  Szkolenie z komunikacji Warszawa ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy i umiejętności z zakresu skutecznego komunikowania się w sytuacjach zawodowych, w których sprawna komunikacja jest narzędziem tworzenia i podtrzymywania relacji społecznych oraz współpracy między ludźmi. Sprawna komunikacja i współpraca wewnątrz firmy ma bezpośrednie przełożenie na relacje i współpracę z innymi podmiotami. Takie szkolenia podzielona są na część teoretyczną jak i praktyczną.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

  Podczas warsztatów praktycznych prowadzący tworzyli aktywności i pozytywny klimat sprzyjający komunikacji nastawionej na współpracę. Komunikacja ma także szalenie ważne znaczenie w przedstawianiu swojej sytuacji a sytuacjach stresowych.

  Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu stres w pracy? Uczestnicy po zakończonym szkoleniu zdobędą wiedzę dotyczącą: rozpoznawania objawów stresu. Jest to ważny czynnik, który ma znaczenie w kontrolowaniu swojego poziomu stresu. Wczesne reagowanie na niego i walka ze stresem daje większe możliwości w zapanowaniu nad nim.

  Także takie tematy są poruszany na szkoleniach ze stresu jak: reakcja na krytykę, bezstresowa komunikacja, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, sposoby zwalczania stresu, wpływ muzyki, sportu, odpoczynku na stres. A także wiele innych praktycznych sposobów zapobiegania stresowi. Także w tematyce stresu ważna jest umiejętność nazywania swoich emocji.

  Tu również można skorzystać z zarządzanie emocjami szkolenie. Uczestnicy uczą się jak praktycznie radzić sobie z emocjami, które nie powinny być okazywane w pracy a które jak najbardziej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

  Zobacz nasze szkolenia HR.

  Zobacz też: szkolenia interpersonalne

  W funkcjonowaniu w firmie pełnej ludzi ważna jest komunikacja interpersonalna. To ona ma znaczenie w jaki sposób będziemy dogadywali się z szefem czy swoimi kolegami z pracy. Dzięki dobrej komunikacji interpersonalnej firma ma szansę na odnoszenie sukcesów, ponieważ komunikacja jest jednym z najważniejszych procesów w życiu każdego człowieka.

  Komunikacja interpersonalna w pracy znacząco wpływa na wiele obszarów naszego codziennego życia, m. in: relacje międzyludzkie, motywację i satysfakcję pracowników, atmosferę oraz zadowolenie klientów w życiu zawodowym.

  To umiejętność komunikacji interpersonalnej zapewnia skuteczność życiowych dążeń, dlatego warto zainwestować w ich rozwój, usprawniając porozumiewanie się z drugim człowiekiem. Uczestnik szkolenia o tematyce komunikacji interpersonalnej pozna swój typ osobowości, przećwiczy techniki doboru słów odpowiednio pod preferencje odbiorcy komunikatu, zrozumie jak dopasować mowę ciała i ton głosu do przekazywanych treści.

  Profesjonalne szkolenia dają otwartość umysłu na nowe rzeczy, o których niekiedy nie ma się pojęcia. Do tego osoby prowadzące, które znają się na rzeczy pomagają rozwiązać wiele blokad wewnętrznych, przez które często człowiek zamyka się w sobie i nie rozwija w pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.