Szkolenie otwarte – alternatywa dla zamkniętego

Dzisiaj nikt już nie wątpi w skuteczność szkoleń. Są one bowiem generalnie uznawane przez przedsiębiorców jako konieczny krok na drodze do sukcesu. Jednak czasem pojawia się zasadnicze pytanie – jaki typ szkolenia najlepiej wybrać zamknięte czy otwarte?

   

  Dzisiaj nikt już nie wątpi w skuteczność szkoleń. Są one bowiem generalnie uznawane przez przedsiębiorców jako konieczny krok na drodze do sukcesu. Jednak czasem pojawia się zasadnicze pytanie - jaki typ szkolenia najlepiej wybrać zamknięte czy otwarte?

  Szkolenie zamknięte - najlepszym dla firmy?

  Najczęściej odpowiedź na to pytanie brzmi - szkolenie zamknięte jest najlepsze dla firm. Dlaczego? Otóż prowadzone jest ono w siedzibie firmy, dostosowywane jest dokładnie do jej potrzeb, prowadzone jest w gronie pracowników, bez kogokolwiek z zewnątrz.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

  Rzeczywiście takie szkolenie jest bardzo skuteczne. Czy to oznacza jednak, że całkowicie mamy odrzucić już szkolenia otwarte i w nie zupełnie nie inwestować?

  Szkolenia otwarte - zalety

  Oczywiście, że nie! Przede wszystkim bowiem warto zdać sobie sprawę z faktu, że szkolenie zamknięte ma także swoje pewne wady. Z jednej strony pracownicy będąc w swoim gronie nie boją się i szybko uczą się nowych umiejętności, z drugiej zaś strony... no własnie nie boją się i nie muszą przełamywać żadnych barier wewnętrznych, stawać przed obcymi ludźmi itd.

  Co więcej - nie poznają w zasadzie też nikogo nowego, z nikim się nie kontaktują. Warto jeszcze dodać, że najczęściej szkolenia zamknięte owszem prowadzone są przez bardzo kompetentne osoby, jednak z drugiej strony - nie są to sławy biznesu.

  Jak zaś to wygląda w przypadku szkoleń otwartych? Przede wszystkim tutaj często występują bardo znane osoby - łatwiej jest bowiem zorganizować wykład z ich udziałem niż szkolenie zamknięte. Ponadto szkolenia otwarte skupiają wiele osób z przeróżnych firm, z różnymi doświadczeniami. Efekt jest jeden - mamy niepowtarzalną szansę porozmawiać na stopie przyjacielskiej z przedstawicielami innych firm, dowiedzieć się, jak oni działają, nawiązać przyjacielskie relacje.

  Warto zauważyć, że na co dzień w zasadzie jest to niemożliwe, ponieważ firmy kontaktują się jedynie na poziomie biznesowym. Ponadto na szkoleniach otwartych pracownicy przełamują swoją nieśmiałość, zażenowanie itd.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.