Szkolenie zamknięte

Potrzeby szkoleniowe w rozwijającej się firmie przeważnie rosną. Czasami zaistnieje potrzeba przeszkolenia jednej osoby, innym razem okazuje się, że cały dział musi odbyć wysoce specjalistyczny kurs. Może się też zdarzyć tak, że szkolenie musi odpowiadać na jakiś konkretny pojawiający się w firmie problem. W zależności od tego, czemu ma szkolenie służyć można wybrać formę szkolenia otwartego lub zamkniętego. Co oznaczają te dwa określenia? 


  Potrzeby szkoleniowe w rozwijającej się firmie przeważnie rosną.
  Czasami zaistnieje potrzeba przeszkolenia jednej osoby, innym razem okazuje się, że cały dział musi odbyć wysoce specjalistyczny kurs. Może się też zdarzyć tak, że szkolenie musi odpowiadać na jakiś konkretny pojawiający się w firmie problem. W zależności od tego, czemu ma szkolenie służyć można wybrać formę szkolenia otwartego lub zamkniętego.

  Co oznaczają te dwa określenia?

  Szkolenie otwarte, to takie, na które zgłaszać się mogą ludzie z różnych organizacji czy firm, organizowane są przeważnie przez zewnętrzne firmy, które czerpią z tego zysk. Szkolenie zamknięte zaś organizowane są głównie przez pracodawcę, a udział w nich biorą wytypowane osoby.

  Przykładem takiego szkolenia zamkniętego jest chociażby okresowe szkolenie BHP. Oczywiście może ono być prowadzone zarówno przez osobę zatrudnioną przez daną firmę lub zlecone firmie zewnętrznej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zobacz szkolenia online i szkolenia menadżerskie realizowane w Gammie dotyczące sprzedaży i rozwoju. Sprawdź szkolenia HR i dla administracji publicznej. Zaufaj firmie szkoleniowej roku.

  Kryterium klasyfikacji jest tutaj możliwość udziału osób spoza firmy, a nie osoba prowadząca. Jeżeli zdecydujemy się na to, by szkolenie prowadził pracownik, należy zadbać, żeby oprócz wiedzy czysto merytorycznej miał on również odpowiednią wiedzę dotyczącą sposobu jej przekazywania, czyli miał odpowiedni warsztat szkoleniowy.

  Jeżeli tylko kogoś nie paraliżuje konieczność przemawiania do większej ilości osób, nic nie stoi na przeszkodzie, by mógł wyćwiczyć się w przekazywaniu konkretnej wiedzy.

  Dla takich osób organizowane są warsztaty trenerskie (nie mylić z coachingiem), w trakcie których osoby prowadzące pokazują jak dobierać odpowiednie formy przekazu do treści, jak zapanować nad grupą, często jest również ćwiczona sama mowa – między innymi dykcja, intonacja, tempo mówienia.

  Nie ma się co oszukiwać, że po takim szkoleniu osoba, która nie ma predyspozycji do wystąpień publicznych nagle stanie się świetnym nauczycielem w każdej dziedzinie. Jeżeli jednak przyłoży się do pracy to z pewnością będzie mógł dobrze i rzetelnie przekazać wiedzę, z zakresu którego ma wiedzę specjalistyczną.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.