Teorie przywództwa

Rolą lidera jest prowadzić zespół do sukcesu. Jeśli dane przedsiębiorstwo nie posiada lidera, w firmie powstaje chaos, wszyscy pracownicy pracują bez odpowiedniego planu i bez harmonii z zespołem. Zatem przywódca w przedsiębiorstwie jest niezbędny, by zespół działał skutecznie i sprawnie.

zdjęcie - (the_title())

   

  Rolą lidera jest prowadzić zespół do sukcesu. Jeśli dane przedsiębiorstwo nie posiada lidera, w firmie powstaje chaos, wszyscy pracownicy pracują bez odpowiedniego planu i bez harmonii z zespołem. Zatem przywódca w przedsiębiorstwie jest niezbędny, by zespół działał skutecznie i sprawnie. Lider pomaga każdemu członkowi zespołu, tworzy atmosferę wspólnoty i ukierunkowuje wszystkich na osiągnięcie określonego celu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:

  Teorie przywództwa mówią o tym jakie cechy powinien mieć lider, by skutecznie działać. Jedną z teorii przywództwa jest - teoria przywództwa cechy. Mówi ona o tym jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry lider. Według tej teorii równie ważne co inteligencja i umiejętności są cechy osobowe. Kolejną teorią jest teoria behawioralna. Opisuje ona lidera w kategoriach jego zachowań. Teoria ta mówi o tym, że dobre przywództwo jest wynikiem skutecznego zachowywania się. Innym rodzajem teorii przywództwa jest teoria kontyngencji. Mówi ona o tym, że nie ma jednego, skutecznego stylu przywództwa. Lider powinien dostosowywać swoje działanie do kontekstu sytuacji. Skuteczny lider potrafi dostosować się do swojego zespołu, a także do sytuacji, na którą nie ma bezpośredniego wpływu. Równie ciekawą teorią jest teoria mocy i wpływu. Mówi ona o tym jak lider powinien wykorzystywać swoją moc i wpływy. Skupia się ona na analizowaniu w jaki sposób przywódca może wpływać na swój zespół za pomocą swoich wpływów i mocy. Należy pamiętać, że dobry lider potrafi przewidywać co w skuteczny sposób zmotywuje jego zespół do działania. Motywacją może być satysfakcja z wykonanej pracy, rozwój kariery zawodowej, ale również premia i różnego rodzaju dodatki do wynagrodzenia. Pracownicy, którzy są skutecznie motywowani chętniej i staranniej wykonują swoje obowiązki. Pozytywne relacje z członkami załogi zachęcają do wspólnego ukierunkowania się na dany cel i sprzyjają wspólnej pracy. Dobry przywódca stworzy zespół, który będzie osiągał sukcesy w każdych, nawet mniej sprzyjających warunkach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.