Układ podczas rozmowy

Sposób siadania przy stole jest także odzwierciedleniem relacji z rozmówcą.

28 kwietnia 2017
zdjęcie - Układ podczas rozmowy

Osoby, które chcą rozwiązać wspólnie jakiś problem, siadają obok siebie, jest to tzw. pozycja ramię w ramię. Osoby bliskie, np. przyjaciele, często siadają pod kątem 90*. Pozycja ta sprzyja kontaktom nieformalnym – rozmowom towarzyskim, zwierzeniom.
Siadanie naprzeciwko siebie to pozycja charakterystyczna dla rywalizacji, konfrontacji, sporów. Osoby siedzące „twarzą w twarz” mogą obserwować wnikliwie swoją mimikę i są skazane na kontakt wzrokowy.
Odchylanie się, odsuwanie krzesła lub tworzenie „zapory”, czyli np. układanie na stole między rozmówcami różnych przedmiotów, tworzą atmosferę kontaktów formalnych. Przysuwanie się, nachylanie, wyciąganie rąk w kierunku rozmówcy, to gesty zbliżania się, zacieśniania relacji.

 

  • Układ przyjacielsko-współpracujący (można swobodnie kierować wzrokiem, dzięki czemu nikt nie czuje się atakowany w sposób bezpośredni) – dobra pozycja do rokowań, wspólnych zadań itp.

  • Układ ciepły – z reguły stosowany między przyjaciółmi lub po rozegraniu potyczek, gdy do omówienia zostały tylko szczegóły.
  • Układ „oko w oko” – sprzyja atmosferze konfrontacji i nastawieniu rywalizacyjnemu. Istnieje wyraźny przestrzenny podział na 2 strony, co może utrudniać współpracę.
  • Układ dystansu i braku zainteresowania – ta pozycja zdradza niewielkie zainteresowanie lub brak pewności siebie.

 

Gamma została firmą szkoleniową roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Szkolenie otwarte dodatkowo z obszarów: Human Resources oraz eksperckich.

 

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.