Osoby, które chcą rozwiązać wspólnie jakiś problem, siadają obok siebie, jest to tzw. pozycja ramię w ramię. Osoby bliskie, np. przyjaciele, często siadają pod kątem 90*. Pozycja ta sprzyja kontaktom nieformalnym – rozmowom towarzyskim, zwierzeniom. Siadanie naprzeciwko siebie to pozycja charakterystyczna dla rywalizacji, konfrontacji, sporów. Osoby siedzące „twarzą w twarz” mogą obserwować wnikliwie swoją mimikę i są skazane na kontakt wzrokowy. Odchylanie się, odsuwanie krzesła lub tworzenie „zapory”, czyli np. układanie na stole między rozmówcami różnych przedmiotów, tworzą atmosferę kontaktów formalnych. Przysuwanie się, nachylanie, wyciąganie rąk w kierunku rozmówcy, to gesty zbliżania się, zacieśniania relacji.
Układ przyjacielsko-współpracujący (można swobodnie kierować wzrokiem, dzięki czemu nikt nie czuje się atakowany w sposób bezpośredni) – dobra pozycja do rokowań, wspólnych zadań itp.
Układ ciepły – z reguły stosowany między przyjaciółmi lub po rozegraniu potyczek, gdy do omówienia zostały tylko szczegóły.
Układ „oko w oko” – sprzyja atmosferze konfrontacji i nastawieniu rywalizacyjnemu. Istnieje wyraźny przestrzenny podział na 2 strony, co może utrudniać współpracę.
Układ dystansu i braku zainteresowania – ta pozycja zdradza niewielkie zainteresowanie lub brak pewności siebie.
Gamma została firmą szkoleniową roku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Realizujemy szkolenie zamknięte w małych 10 osobowych grupach z obszarów: sprzedaży, managerskiego, rozwoju osobistego. Szkolenie otwarte dodatkowo z obszarów: Human Resources oraz eksperckich.
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.