Uniknij problemu mobbingu

Mobbing to hasło elektryzujące zarówno kadrę zarządzającą i właścicieli firm, jak i pracowników. I choć pozornie wydawać by się mogło, że odpowiednia postawa i brak zgody na zachowania noszące znamiona mobbingu to zagadnienie interesujące tylko pracowników w kontekście tego jak traktują ich przełożeni, wcale tak nie jest. Zachowania wyczerpujące prawną definicję mobbingu faktycznie najczęściej dotyczą relacji na linii przełożony- podwładny, pracodawca – pracownik, jednak nie jedynie. 
   
  Mobbing to hasło elektryzujące zarówno kadrę zarządzającą i właścicieli firm, jak i pracowników. I choć pozornie wydawać by się mogło, że odpowiednia postawa i brak zgody na zachowania noszące znamiona mobbingu to zagadnienie interesujące tylko pracowników w kontekście tego jak traktują ich przełożeni, wcale tak nie jest.
   
  Zachowania wyczerpujące prawną definicję mobbingu faktycznie najczęściej dotyczą relacji na linii przełożony- podwładny, pracodawca – pracownik, jednak nie jedynie. Zachowania tego typu mogą pojawić się także wewnątrz zespołu na linii pracownik-pracownik, czy też mogą pojawić się ze strony osoby z innego działu.

  Bardzo rzadko, ale czysto teoretycznie mogą pojawić się one nawet na linii pracownik wobec pracodawcy. Dlatego tak ważna jest kwestia świadomości w zakresie swoich praw i obowiązków w pracy.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

  Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

  Jest to niezwykle ważne dla każdego z nas, ponieważ każdy z nas plasuje się w hierarchii danej organizacji w sposób narażający na doświadczenie zachowań mobbingowych. Szkolenia antymobbingowe powinny być zatem powszechną praktyką i powinny być organizowane w każdej firmie. Bo leży to w interesie każdego pracodawcy, który chce uniknąć pozwów ze strony swoich dyskryminowanych i źle traktowanych pracowników.
   
  Każdy przedsiębiorca powinien uczulić w tym zakresie wszystkich swoich podwładnych, a szczególnie kadrę zarządzającą i menagerów poszczególnych zespołów. Dzięki przeprowadzaniu cyklicznego szkolenia antymobbingowego niwelujemy ryzyko pojawienia się takich sytuacji i wiążących się z nimi konsekwencji prawnych.

  Świadomość podwładnych sprawi, że pierwsze symptomy takich zachować zostaną na czas zgłoszone, co pozwoli na szybką reakcję i uniknięcie eskalacji problemu i przykrych konsekwencji.
   
  W przypadku większych firm warto utworzyć międzydziałowy zespół do spraw walki z zachowania antymobbingowymi, tak aby wszyscy pracownicy wiedzieli, że tego typu przykre sytuacje nie będą tolerowane. To powstrzyma od ich pojawienia się, a jeśli mobbing miałby miejsce, pokszywdzony pracownik będzie wiedziała gdzie ma się zgłosić ze swoją sprawą.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.