Uprzejmość – ważny aspekt obsługi klienta

Wydaje się, że uprzejme podejście do klienta to rzecz oczywista. Podstawowa kultura powinna obowiązywać we wszystkich kontaktach, jednocześnie nie dziwi, że klient, który wydaje pieniądze na usługi lub produkty danej firmy, chce być traktowany w sposób szczególnie życzliwy.

Gamma - Uprzejmość - ważny aspekt obsługi klienta

  Okazuje się jednak, że wiele firm ma problemy właśnie z uprzejmością w obsłudze klientów.

  Brak uprzejmego zachowania ze strony sprzedawcy lub konsultanta to jeden z najważniejszych powodów rezygnacji z usług firmy. Klienci są wyczuleni między innymi na to, w jaki sposób zwracają się do nich pracownicy firmy. Zmęczeni lub niedbali pracownicy często mogą popełniać proste błędy w komunikacji, na przykład rozmawiać tym samym językiem ze nastolatkiem i ze starszą panią. Jest to niezbyt uprzejme i klient od razu zauważy takie podejście. Najlepszym sposobem na zmianę tej sytuacji są cykliczne szkolenia z obsługi klienta, na których omawia się np. przykłady rzeczywistych sytuacji, z wykorzystaniem autentycznych nagrań rozmów i treści korespondencji.

  Nie można przecenić znaczenia jakie dla klienta ma kontakt z życzliwą osobą, która jest skoncentrowana na jego potrzebach. Wiele firm zachwyciło się możliwościami jakie daje rozwój nowoczesnej technologii. Nie tylko zaczęły wykorzystywać kanały cyfrowe do kontaktów z klientami, ale także w coraz większym stopniu stosowały sztuczną inteligencję i automaty. Niezależnie od tek jak sprawnie działają tego typu narzędzia, okazuje się, że człowiek jednak chce kontaktować się z człowiekiem. Nawet najlepszy automat nie zastąpi kontaktu z życzliwym konsultantów lub sprzedawcą, który okaże zainteresowanie potrzebami klienta.

   

  Jak dobrać technikę sprzedaży do klienta? Jak finalizować sprzedaż? Jak zbudować skuteczny zespół sprzedażowy? Zobacz nasze szkolenia ze sprzedaży. Zapoznaj się z: szkolenia z negocjacji, szkolenia z obsługi klienta. Firma szkoleniowa Gamma.

   

  Nie da się ukryć, że oczekiwania klientów dotyczące poziomu obsługi, nieustannie rosną. Istnieje wiele rozwiązań technologicznych, które pozwalają na usprawnienie kontraktów pracowników z klientami. Nie można jednak zapominać o ogromnej roli, jaką odgrywa sposób traktowania klienta, czyli zwykła uprzejmość i życzliwość. Podniesienie poziomu obsługi w tym zakresie umożliwią np. szkolenia sprzedażowe. Często pozwalają one zwrócić uwagę na różne szczegóły, które łatwo jest przegapić w czacie wykonywania rutynowych obowiązków. Doskonałym materiałem są nagrania z rozmów oraz treść wiadomości wymienianych z klientami, ponieważ pokazują one autentyczne sytuacje.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.