Wirtualny zespół

Wirtualny zespół współpracowników charakteryzuje się przede wszystkim tym, że osoby, które współpracują ze sobą przy jednym, konkretnym projekcie, nie znajdują się w tej samej lokalizacji. Członkowie takiego zespołu mogą być rozsiani po całym kraju, a nawet po za jego granicami, a jednocześnie wspólnie pracują nad realizacją określonego celu.

Gamma - Wirtualny zespół

   

  Wirtualny zespół współpracowników charakteryzuje się przede wszystkim tym, że osoby, które współpracują ze sobą przy jednym, konkretnym projekcie, nie znajdują się w tej samej lokalizacji. Członkowie takiego zespołu mogą być rozsiani po całym kraju, a nawet po za jego granicami, a jednocześnie wspólnie pracują nad realizacją określonego celu. Z wielu względów jest to bardzo korzystne, ale posiada także negatywne aspekty. Jakie?


  Przede wszystkim, wirtualny zespół pozwala na korzystanie z wiedzy, umiejętności i doświadczenia wielu osób, bez względu na miejsce pobytu. Mogą to być ludzie zatrudnieni w ramach jednej organizacji, jak i poza nią. Dzięki kreatywności, różnemu podejściu do zadań i różnemu systemowi pracy, taki zespół jest bardzo uniwersalny i praktyczny, doskonale radzi sobie z każdym, nawet bardzo trudnym i skomplikowanym zadaniem, a wszystkie obowiązki są zwykle realizowane bez zarzutów. Zespół wirtualny może być również w dowolny sposób rozbudowywany, w zależności od potrzeb, jakie zaistnieją.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.


  Jednocześnie, w pracy takiego zespołu niezwykle istotne jest odpowiednie zarządzanie nim, umiejętności interpersonalne, wysoki poziom empatii i zrozumienia się, jak również trzeba bezwzględnie polegać na wszystkich dostępnych możliwościach komunikowania się. W pracy zespołu wirtualnego koniecznością jest korzystanie ze wszystkich możliwych form kontaktu. Wiadomości e-mail, głosowe, rozmowy telefoniczne, udostępnianie ekranu komputera, konferencje wideo i telekonferencje to najpopularniejsze, z jakich korzysta zwykle zespół wirtualny. Ponadto, w przypadku dłuższej współpracy, kierownik takiego zespołu powinien doprowadzić choć do jednego spotkania osobistego całego zespołu, kiedy to omówione zostaną wszystkie cele danego projektu oraz sposób ich realizacji. Kierownik projektu może także umawiać spotkania indywidualne z poszczególnymi członkami zespołu wirtualnego, aby jeszcze lepiej nadzorować pracę i motywować swoich współpracowników do jeszcze efektywniejszego wykonywania powierzanych im obowiązków.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.