Wolontariat pracowniczy

Wspieranie fundacji czy różnego rodzaju organizacji pożytku publicznego stało się bardzo modne i pożądane niemal wszędzie. Pracodawcy bardzo chętnie wspierają tego rodzaju organizacje, podejmując się współpracy, wsparcia, sponsoringu, partnerstwa i wielu innych. Jednocześnie, bardzo często w taką pomoc włączają się również pracownicy, którzy starają się dobrowolnie wspierać działania pracodawcy, mające na celu pomoc charytatywną.

   
  Wspieranie fundacji czy różnego rodzaju organizacji pożytku publicznego stało się bardzo modne i pożądane niemal wszędzie. Pracodawcy bardzo chętnie wspierają tego rodzaju organizacje, podejmując się współpracy, wsparcia, sponsoringu, partnerstwa i wielu innych.

  Jednocześnie, bardzo często w taką pomoc włączają się również pracownicy, którzy starają się dobrowolnie wspierać działania pracodawcy, mające na celu pomoc charytatywną.
   
  Takie dobrowolne, nieodpłatne wsparcie pracodawcy w działaniach charytatywnych nazywane jest przez specjalistów wolontariat pracowniczy. Pracownicy organizacji, którzy wspierają charytatywnie innych, potrzebujących, zawsze mogą liczyć w tym na wsparcie pracodawcy i przedsiębiorstwa w którym pracuje, jeśli przedsiębiorstwo takie zdecydowało się na wdrożenie strategii społecznej odpowiedzialności biznesu lub społecznego zaangażowania biznesu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Na szkoleniu  work-life balance dowiesz się jakie są zasady równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Poznaj dekalog szczęśliwego człowieka. Zarządź swoimi emocjami, uwagą i czasem. Szkolenia powiązane z tym tematem: talenty Gallupa, efektywne zarządzanie czasem.

  Uważa się, że strategia ta jest bardzo pozytywni odbierana przez społeczeństwo, przez coraz większa liczba przedsiębiorstw chętnie wdraża ją w swojej działalności.
   
  Wolontariat pracowniczy doskonale przyjął się także wśród wielu pracowników różnego rodzaju firm. Dodatkowo, pomaga kształtować dobre relacje pomiędzy pracownikami, którzy mogą realizować swoje ambicje i potrzeby wewnętrzne przy współpracy z pracownikami, a nawet pracodawcą.
   
  Warto również nadmienić, że wolontariat pracowniczy bardzo pomaga w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy, co bezpośrednio przekłada się na wzrost sprzedaży produktów i usług, jak również podnosi jakość całej marki. Pod względem społecznym, wolontariat społeczny wspiera budowanie lokalnego partnerstwa pomiędzy przedsiębiorstwami, a instytucjami publicznymi, społecznymi i pozarządowymi.
   
  Wolontariat społeczny może być realizowany np. poprzez udział w ogólnokrajowych akcjach społeczno-charytatywnych, zbiórkach, autorskich projektach czy programach charytatywnych i wiele więcej. Pracownicy mają ogromny wybór w programach, akcjach czy projektach, mających na celu wsparcie osób i instytucji potrzebujących pomocy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.