Zapanuj nad swoim czasem

„Czas to pieniądz” – to powiedzenie zna każdy. I choć z pozoru wydaje się wytartym frazesem pozbawionym sensu w rzeczywistości skrywa ważną mądrość. Czas jest bowiem nawet cenniejszy od pieniędzy, bo w przeciwieństwie do funduszy, raz straconego czasu nie możemy odzyskać czy też nadrobić.

Gamma - Zapanuj nad swoim czasem


  „Czas to pieniądz” – to powiedzenie zna każdy. I choć z pozoru wydaje się wytartym frazesem pozbawionym sensu w rzeczywistości skrywa ważną mądrość. Czas jest bowiem nawet cenniejszy od pieniędzy, bo w przeciwieństwie do funduszy, raz straconego czasu nie możemy odzyskać czy też nadrobić.

  Nie inaczej jest w życiu zawodowym. Jeśli chcemy piąć się po szczeblach drabiny sukcesu i systematycznie zwiększać swoje zarobki, musimy pracować w sposób zorganizowany i panować nad swoim czasem. Odpowiednia organizacja czasu pracy stanowi klucz do sukcesu.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Wykorzystaj najlepiej jeden z podstawowych zasobów w firmie, którym jest czas. Dowiedz się jak zarządzać swoim czasem tak by pracować efektywnie, a jednocześnie minimalizować wydatkowanie energii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń otwartych z zakresu efektywności osobistej:

  Zarządzanie czasem pracy stało się przedmiotem wielu opracowań naukowców funkcjonujących na gruncie nauk o zarządzaniu. Mnogość teorii na ten temat najlepiej świadczy o istotności tego zagadnienia. Jak więc zmienić myślenie o czasie, aby nie dosłownie, ale jednak móc go zyskać ?

  Po pierwsze wyznaczy wyraźnie czas pracy i czas odpoczynku. Mieszanie tych dwóch porządków skutkuje rozproszeniem i spadkiem wydajności czasu pracy. Jeśli równocześnie pracujemy i staramy się oglądać ulubiony serial, ani jedno ani drugie nie zostanie zrobione porządnie. Serial nie będzie nas cieszył, a i jakoś pracy na tym ucierpi. Po drugie podzielmy duże zadanie, które mamy do wykonania na mniejsze.

  Odpowiednio wydzielone odcinki pracy, po których nastąpi przerwa sprawią, że motywacja do wykonywania obowiązków będzie większa. Po trzecie warto sporządzić „to do list”. Lista rzeczy do zrobienia, na której będziemy odznaczać rzeczy już zrobione sprawia, że wyraźnie widzimy, że posuwamy się do przodu i rzeczy do zrobienia zostaje coraz mniej.

  Po czwarte warto taką listę także uporządkować. Znajdujące się na niej pozycje warto pogrupować pod względem ważności. Wówczas wyraźnie zobaczymy za co należy zebrać się już teraz, co może chwilę poczekać oraz co możemy zupełnie odsunąć w czasie.

  Stosując się do tych kilku prostych zasad sprawimy, żę nasza praca stanie się wydajniejsza i mniej męcząca. Technik zarządzania czasem jest wiele, dlatego warto się z nimi zapoznać i próbować ich stosownia, aby znaleźć tę która najbardziej odpowiada naszym potrzebom i stylowi pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.