Zarządzanie konfliktem szkolenie

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że kierowanie firmą, czy choćby i drobnym zespołem wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Pojawia się bowiem cała masa problemów. Niektóre są natury technicznej, inne zaś związane ze sprawami zewnętrznymi, czasem jednak konflikty rodzą się we wnętrzu firmy, wśród ludzi. Co wówczas możemy zrobić?

zdjęcie - Zarządzanie konfliktem szkolenie

 

Każdy przedsiębiorca doskonale wie, że kierowanie firmą, czy choćby i drobnym zespołem wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Pojawia się bowiem cała masa problemów. Niektóre są natury technicznej, inne zaś związane ze sprawami zewnętrznymi, czasem jednak konflikty rodzą się we wnętrzu firmy, wśród ludzi. Co wówczas możemy zrobić?

Konflikty w firmie - kiedy sięgnąć po pomoc?

Przede wszystkim musimy umieć rozpoznać, kiedy konflikty stają się naprawdę poważne. W większości bowiem przypadków można powiedzieć, z konflikt jest po prostu motorem postępu. Warto zauważyć, że konfliktów nie da się uniknąć - jeśli pracuje ze sobą jakaś grupa ludzi, którzy mają różne temperamenty, to siłą rzeczy do konfliktów dojdzie. Czasem jednak nie tylko stanowią one chwilowe napięcie, lecz także w zasadzie dezorganizują pracę całego zespołu. Kiedy zespół nie może normalnie pracować, to sprawa zdecydowanie jest poważna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Umiejętność wyrażania swoich myśli w zrozumiały sposób oraz uważnego słuchania innych to podstawowe kompetencje w miejscu pracy oraz w życiu prywatnym. Twórz pozytywne relacje w swoim miejscu pracy. Zmiana zaczyna się od Ciebie. Dowiedz się jak komunikować się skutecznie.Zobacz:

Przyczyny konfliktów

Jakie są najczęstsze przyczyny konfliktów? W zasadzie jest ich naprawdę wiele. Najczęściej jednak dochodzi do nich, kiedy jako kierownicy, źle przydzielimy zadania naszym pracownikom, kiedy nie do końca rozpoznamy ich temperamenty. Czasem także do konfliktów dochodzi, jeśli nie potrafimy rozmawiać ze swoim zespołem, nie wiemy, co kogo zmotywuje do działania i źle stosujemy system nagród i kar. Co jednak warto zrobić, żeby zażegnać konflikty w naszej firmie?

Zarządzanie konfliktem szkolenie

Bez wątpienia warto udać się na specjalne szkolenie. Dzisiaj takie szkolenia prowadzi wiele naprawdę uznanych firm. Jak będzie ono wyglądało? Otóż na pewno specjaliści nauczą nas, jak przede wszystkim zapobiegać konfliktom. Co to oznacza? Otóż dowiemy się, jak budować zespoły, jak motywować, przydzielać zadania, czego unikać w kontaktach z innymi itd. Słowem nauczymy się, jak być dobrym liderem. Ponadto dowiemy się także, w jaki sposób kreatywnie i efektownie wykorzystać konflikt i jak go rozwiązać, jeśli już się pojawił.

Podsumowując zarządzanie konfliktem szkolenie to naprawdę wyśmienity pomysł!

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.