Zarządzanie zmianami w firmie to wyzwanie

Nie tylko otaczający nas świat ciągle się zmienia. Przybywają nowe technologie, zmieniają się wartości wśród ludzi. Pojawiają się nowe urządzenia. Każdy może być kim tylko zechce – otworzyć własny biznes lub w przyszłości stać się prezesem banku.

zdjęcie - Zarządzanie zmianami w firmie to wyzwanie
 
Świat zmienia się coraz szybciej i wymaga coraz szybszych umiejętności adaptacyjnych od tworzących ten świat ludzi. Nie inaczej dzieje się również w firmach, w których istnieje coraz większe zapotrzebowanie na ludzi, którzy nie tylko szybko i efektywnie potrafią przystosować się do zmian albo nadążać za nimi, ale także potrafią wprowadzać je we własnym otoczeniu.

Zarządzanie zmianą może dotyczyć nie tylko zmianami mającymi miejsce w danym zespole pracowniczym, ale także bardzo często mają miejsce również w zakresie obowiązków poszczególnych jednostek oraz stosowania danego rodzaju narzędzi.

W dobie, w której papier odchodzi do lamusa, a wszystkie ważne dane zapisywane są w chmurach przykładową zmianą jest zapoznanie pracowników z nowoczesnym typem zapisywania ważnych danych za pomocą nowych narzędzi.

Na tym właśnie polega zarządzanie zmianą - jest to proces, który nie może przebiegać według utartych schematów, którego przeprowadzenie wymaga poświęcenia pewnej, zwykle nie do końca ograniczonej sztywno jednostki czasowej.

Często związana jest z oporem pracowniczym na przeprowadzenie takiej zmiany. Manager, który zajmuje się wprowadzeniem nowych zmian w firmie musi umieć dotrzeć do ludzi, w jak najłatwiejszy sposób przekazać im informacje, wzbudzić zaufanie i podporządkować swoich pracowników w taki sposób, żeby wprowadzenie zmiany stało się możliwe i uproszczone.

Wprowadzenie zmian w firmie nie jest zadaniem prostym, o ile weźmiemy pod uwagę to, że większość pracowników przyzwyczaiła się do codziennych rytuałów związanych z wykonywaniem swoich obowiązków, ze sztywnym programem otrzymywania bonusów, gdzie dowolna wprowadzona zmiana mogłaby niekorzystnie wpłynąć na motywację i wyniki osiągane do tej pory przez najlepszych pracowników.

Na szczęście, nie brak na rynku odpowiedniego zestawu szkoleniowego, który umożliwiłby nabycie umiejętności zarządzania zmianami.
Gamma - firma szkoleniowa roku w rankingu Gazety Finansowej. Oferujemy szkolenia menadżerskie i sprzedażowe np:

i inne. Zapoznaj się z nimi. Zapraszamy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.