Znajomość technik sprzedaży – co dają takie szkolenia?

Znajomość technik sprzedaży to jedna z tych umiejętności, która powinny nabyć osoby odpowiedzialne za sprzedaż w przedsiębiorstwie. Okazuje się, że na skuteczność sprzedaży ma wpływ bardzo wiele elementów, nawet takie jak sposób przedstawiania się, prowadzenia rozmowy czy gestykulacja. Wiele ciekawych i z pewnością potrzebnych zagadnień poruszanych jest na szkoleniach z tego zakresu, w których co roku udział bierze coraz więcej osób.

   
  Znajomość technik sprzedaży to jedna z tych umiejętności, która powinny nabyć osoby odpowiedzialne za sprzedaż w przedsiębiorstwie. Okazuje się, że na skuteczność sprzedaży ma wpływ bardzo wiele elementów, nawet takie jak sposób przedstawiania się, prowadzenia rozmowy czy gestykulacja.

  Wiele ciekawych i z pewnością potrzebnych zagadnień poruszanych jest na szkoleniach z tego zakresu, w których co roku udział bierze coraz więcej osób.
   
  Techniki sprzedaży, a raczej sposób zastosowania odpowiednich uzależniony jest przede wszystkim od rodzaju sprzedaży. Umiejętność ich dopasowania jest często jednym z pierwszych, poruszanych na szkoleniach zagadnień.

  Całkiem inne metody i sposoby sprzedaży stosuje się bowiem w sprzedaży telefonicznej a odmienne należy wybrać, gdy mowa o sprzedaży bezpośredniej. Podczas szkoleń można dowiedzieć się, jak istotne są nawet najdrobniejsze elementy.
   

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętność profesjonalnej sprzedaży i obsługi klienta. Zapraszamy na szkolenie z technik sprzedaży, na którym uczestnicy zostaną gruntownie przygotowani z zakresu profesjonalnej obsługi klienta. Na szkoleniu zostaną omówione m. in.: przygotowanie do spotkania, budowanie relacji z klientem, argumentacja i przekonanie klienta do oferowanego produktu, negocjowanie warunków umowy, finalizowanie transakcji.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenie z obsługi klienta, sprzedaż narracyjna.

  Przy telemarketingu najważniejsza jest odpowiednia rozmowa już od pierwszych słów, jednak gdy mowa o sprzedaży bezpośredniej należy pilnować także swoich gestów jak również wiele uwagi przywiązywać do swojego wyglądu. W sprzedaży bezpośredniej rozmowy negocjacje prowadzone są bardzo często długi czas, dlatego też do każdego etapu trzeba się właściwie przygotować.
   
  Zazwyczaj program szkolenia obejmuje zagadnienia z każdej dziedziny, oczywiście uzależnione jest to od czasu trwania szkolenia. Jednak na każdym z nich dużo uwagi przywiązuje się do tego, jaki realny wpływ na zwiększenie sprzedaży mają dobrze wybrane i odpowiednio zastosowane techniki sprzedażowe.

  Bardzo często elementem takich szkoleń są warsztaty, podczas których uczestnicy mogą w praktyce sprawdzać swoje umiejętności, nabyte w części teoretycznej.
   
  Ze względu na dobre efekty, jakie daje udział w tego typu szkoleniach z każdym rokiem coraz więcej firm decyduje się na organizowanie ich na indywidualne zlecenie dla swoich pracowników. Wówczas są one dopasowane przede wszystkim do profilu firmy i tym samym omawia się takie techniki, jakie znajdą w niej zastosowanie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.