Znamiona dobrej imprezy firmowej – aranżacja nietypowych pomysłów

Zarządzanie firmą to fachowe i świadome kierowanie i motywowanie ludźmi, a zwłaszcza umiejętne integrowanie ich. Sprzyja temu organizacja imprezy pracowniczej, która z założenia ma służyć nawiązywaniu nieformalnych kontaktów oraz wywołaniu pozytywnych uczuć związanych z poprawą atmosfery wśród współpracowników oraz zwiększeniu ich pewności siebie w pracy.

17 lipca 2018
zdjęcie - Znamiona dobrej imprezy firmowej – aranżacja nietypowych pomysłów
 
Zarządzanie firmą to fachowe i świadome kierowanie i motywowanie ludźmi, a zwłaszcza umiejętne integrowanie ich. Sprzyja temu organizacja imprezy pracowniczej, która z założenia ma służyć nawiązywaniu nieformalnych kontaktów oraz wywołaniu pozytywnych uczuć związanych z poprawą atmosfery wśród współpracowników oraz zwiększeniu ich pewności siebie w pracy.

Sukces imprezy firmowej może znacząco wpłynąć na wyniki poszczególnych osób, ich efektywność i lepsze samopoczucie w firmie, co z pewnością jest jedną z dróg zapewnienia jej większej efektywności ze strony pracowników. Dobra impreza firmowa powinna nosić znamiona wyjątkowości i rozwojowości, a co za tym idzie przynosić uczestnikom niezapomnianych wrażeń.

Dzięki prawidłowej organizacji wydarzenie integrujące pracowników jest w stanie zacieśnić więzi pomiędzy nimi, a także zapewnić poznanie się oraz rozwiązanie biurowych konfliktów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Pierwszym krokiem będzie zdefiniowanie wszelkich problemów w zespole zatrudnianym przez firmę. Ważnym elementem takiego eventu jest pomysł. Dlatego ważnym czynnikiem determinującym zorganizowanie udanej imprezy jest wybór podwykonawcy zlecenia. Wiele firm wyspecjalizowało się w aranżowaniu nietypowych propozycji i scenariuszy. Jednym z popularniejszych rozwiązań, na które decydują się firmy, jest organizacja tematycznego wieczoru np. zabawy tanecznej w określonym stylu.
 
Inne podejście zakłada wykorzystanie gier zespołowych. Szalonym, ale równie dobrze sprawdzającym się w firmach rozwiązaniem jest umożliwienie jazdy np. quadami czy wozem opancerzonym, a także pokazy pirotechniczne czy gra w paintball.

Takie gry improwizowane cieszą się powodzeniem przez wzgląd na ich działanie na kreatywność i zdolność podejmowania szybkich decyzji, a zatem aspekt uczący. Wśród wielu propozycji można znaleźć spokojniejsze, choć wciąż atrakcyjne formy zabawy m. in.: koncerty, występy kabaretowe czy pikniki połączone z widowiskiem np. tanecznym, które mogą być świetną okazją do budowania zgranej ekipy pracowników.

Firmy coraz częściej odchodzą od organizowania imprez okolicznościowych na rzecz eventów odbywających się co jakiś czas, a będących o wiele lepszym narzędziem osiągnięcia celów przedsiębiorstwa. Dobra impreza firmowa musi być bezbłędnie zorganizowana i pomysłowa, aby przynieść korzyści dla budowania lepszych wyników organizacji.


ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.