Lipdubb – pomysł na spotkanie integracyjne

Spotkania integracyjne i team buildingi podlegają modzie i trendom, nie może więc w nich zabraknąć trendu, który niespodziewanie w 2015 roku podbił świat!

Gamma - Lipdubb – pomysł na spotkanie integracyjne

Lipdubb – pomysł na spotkanie integracyjne

Spotkania integracyjne i teambuildingi podlegają modzie i trendom. Jeśli popularne staje się gotowanie to zaraz na rynku firmy teambuildingowe oferują warsztaty i pokazy kulinarne, jeśli ludzie zachwycają się dronami to powstają projekty bazujące właśnie na tym sprzęcie, skoro wirtualna rzeczywistość i rozszerzona rzeczywistość stały się tak bardzo sexy to nie mogło zabraknąć team buildingów wykorzystujących tą technologię.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Podobnie stało się z lipdubbem. Całkiem niespodziewanie w roku 2015 świat oszalał na punkcie lipdubb’u. Cezik zaczął publikować na youtube’ie swoje teledyski lipdubbowe, pojawiły się wszelkiego typu programy, w których gwiazdy i zwyczajni ludzie lipdubbowali znane przeboje. Przyszedł więc czas na lipdubb w spotkaniach integracyjnych.

Nasz pomysł na lipdubb wyglądał następująco:

 • Etap 1
  Jeszcze przed samym eventem uczestnicy otrzymali komunikat – żeby było bardziej intrygująco – nie mailem tylko sms’em. W treści sms’a był link do zaproszenia do projektu. Zaproszenie było nagrane w formacie video z odpowiednim podkładem muzycznym. Ten swoisty teaser miał rozbudzić apetyt uczestników i zaangażować w przedsięwzięcie.
 • Etap 2
  Uczestnicy zostali podzieleni zgodnie ze strukturą organizacyjną firmy. Powstało kilka ekip filmowych – dział marketingu, sprzedaż nowoczesna, sprzedaż tradycyjna, obsługa klienta, dział zakupów. Każdy z zespołów miał się spotkać w dogodnym terminie i najpierw zaplanować nagranie – wybór piosenki, zaplanować aranżację, konwencje i ujęcia. W projektowaniu teledysku uczestnicy otrzymali wsparcie od profesjonalnej ekipy filmowej mającej doświadczenie w tego typu przedsięwzięciach.
 • Etap 3
  Nagranie teledysku. Jedni nagrywali na dachu siedziby firmy, inni na lotnisku, jeszcze inni w salonie spa. Ważne, aby wszyscy mieli przydzielone role i każdy był eksponowany w możliwie równym stopniu. Profesjonaliści kręcili z kilku kamer, dźwiękowcy dbali o jakość dźwięku, specjaliści od strojów i charakteryzacji pudrowali noski i poprawiali stylówki.
 • Etap 4
  Odbyło się kilka równoległych spotkań integracyjnych. Dodatkową wartością była wymiana doświadczeń między grupami i wszelkiego typu podpytywania „a co wy wybraliście?” , „a gdzie kręciliście?” etc. Zwieńczeniem całości była wielka gala lipdubbowa, która odbyła się podczas dorocznej konferencji firmowej. Prezentacja teledysków miała oprawę godną MTV Awards. Nagrody były wręczane za najlepszy teledysk, najlepszą technikę lipdubbową (były powtórki w technologii slow motion) , najlepszą choreografię i mistrza drugiego planu. Zwycięska ekipa otrzymała budżet na kolejną imprezę integracyjną.  Zespół postanowił jednogłośnie przeznaczyć swoją nagrodę na cele charytatywne co ludzie od CSR’u i komunikacji skrzętnie zagospodarowali w późniejszych materiałach informacyjnych.

Impreza firmowa była odpowiedzią na potrzebę zintegrowania poszczególnych zespołów oraz zaplanowania krótkiego wydarzenia, które zwieńczy tradycyjną konferencję firmową.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.