Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych

Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.

24 czerwca 2019
zdjęcie - Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych


Aktywna integracja czyli kilka słów o szkoleniach outdoorowych

Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu. Obecnie coraz mocniej stawia się na wspólne spędzanie czasu, podczas którego można lepiej się poznać, zrozumieć swoje mocne i słabe strony, a także doskonalić różne umiejętności. Zdecydowanie częsciej trafiają się zatem szkolenia integracyjne lub zabawy integracyjne niż zwykłe wyjazdy o imprezowym charakterze.

Istnieje również możliwość organizowania szkolenia outdoor. Co to takiego i dlaczego warto zainteresować się nimi w kontekście integracji pracowników w firmie?

Czym są i czym mogą być szkolenia outdoor?

Najprostsza i zupełnie bazowa definicja szkoleń outdoorowych mówi, że są to wszelkie zajęcia o charakterze szkoleniowym, mające na celu zintegrowanie zespołu, odbywające się na świeżym powietrzu.

W ramach tej definicji mieszczą się różne formy aktywności, zaliczające się do zajęć integracyjnych.

Może to być:

  • survival,
  • gry terenowe (również gry miejskie),
  • zajęcia sportowe,
  • zajęcia o charakterze paramilitarnym (np. strzelnica, paintball itp.).

Co dają szkolenia outdoor w integracji zespołu firmowego?

Każda z wymienionych form spędzania czasu zakłada wspólne wykonywanie zadań i dążenie do ściśle określonego celu jako zespół. Pozwala to znacznie lepiej poznać członków naszej firmowej ekipy, w dość nietuzinkowych warunkach. Dzięki temu zdecydowanie lepiej można zrozumieć mocne i słabe strony wszystkich uczestników. Często podczas takich niezobowiązujących zadań samoistnie wyłaniają się liderzy, którzy potrafią prowadzić zespół do celu, delegować zadania i układać plan działania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Outdoor to świetna metoda do stworzenia siatki powiązań oraz określenia ról w zespole dla wszystkich uczestników. Często pozwala on na zwiększenie kreatywności całego teamu oraz zwiększenie umiejętności poszukiwania nietuzinkowych rozwiązań, co może być bardzo przydatne przy późniejszej pracy zespołu nad projektami firmowymi.

Nie można również zapominać, że dzięki zajęciom w plenerze można dodatkowo popracować nad kondycją fizyczną i spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu zamiast przy biurku. A przecież nie od dziś wiadomo, że sport to zdrowie.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Bez względu na to czy mamy do czynienia z firmą produkcyjną czy usługową, to przyglądając się dokładnie jej funkcjonowaniu dostrzeżemy mnóstwo podobieństw. Działanie każdej firmy opiera się na realizacji serii procesów, których suma powinna dawać oczekiwany wynik biznesowy. Lean management dzięki temu, że skupia się na doskonaleniu procesów, eliminacji istniejących w nich marnotrawstw oraz koncentruje się na dostarczaniu wartości klientowi znajdzie zastosowanie w każdym rodzaju przedsiębiorstwa.

Sprzedaż to budowanie zaufania. Jednym z elementów, który pomaga budować dobre relacje z klientem jest diagnoza potrzeb. Diagnoza potrzeb to proces poznawania klienta. Docierania do jego motywów, potrzeb, sytuacji bieżącej i sytuacji oczekiwanej (przyszłości).
Wywieranie wpływu to zdolność wpływania na zachowania, postawy i przekonania innych ludzi, bez wykorzystywania siły lub władzy formalnej. Wywieranie wpływu jest stałym elementem naszej rzeczywistości i kontaktów międzyludzkich.

Coraz więcej przywódców łączy pomyślne rezultaty w pracy z własnym poziomem „Mistrzostwa osobistego” – umiejętności słuchania siebie samych i świadomości wpływu ich wzorców myślenia, odczuwania i zachowania na ludzi i sytuacje, które ich otaczają oraz na rezultaty, które otrzymują.

Zachodzące zmiany demograficzne i generacyjne sprawiają, że firmy coraz częściej przekazują funkcje kierownicze pracownikom pokolenia Y. W efekcie Y-greki nie tylko stanowią  ponad połowę aktywnych pracowników, ale sami zarządzają już 38% zatrudnionych osób. Na skutek czego, organizacje stają przed wyzwaniem zmiany modeli zarządzania i przywództwa.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.