Aktywność w wielu wymiarach – kreatywny team building dla każdego

Jak mówi stare porzekadło: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Coraz chętniej dbamy o dobrą kondycję, bycie fit i rozwijanie różnych pasji. Staje się to wręcz nową filozofią życia, która dotyczy nie tylko sfery prywatnej.

zdjęcie - (the_title())


Aktywność w wielu wymiarach - kreatywny team building dla każdego

Jak mówi stare porzekadło: „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Coraz chętniej dbamy o dobrą kondycję, bycie fit i rozwijanie różnych pasji. Staje się to wręcz nową filozofią życia, która dotyczy nie tylko sfery prywatnej. Aktywne spędzanie czasu dotarło również do funkcjonowania w firmie, a zwłaszcza do spotkań integracyjnych. Jakie są propozycje na wyjazdy integracyjne dla firm, podczas których aktywność fizyczna i kreatywne spędzanie czasu są szczególnie istotne i wpływają na zgranie zespołu?

Wyprawy turystyczne w plener a dobre relacje w firmie

Owiane złą sławą hotelowe wyjazdy integracyjne powoli przestają mieć rację bytu. Ludzie wolą aktywnie spędzać czas. Chętnie decydują się na wycieczkę w góry, ściankę wspinaczkową, wyprawę rowerową lub na spływ kajakowy.

Jakie są zalety tego typu integracji? Pozwala na lepsze poznanie się, zintegrowanie, budowanie zespołu i zaufania (team building), a niekiedy też wspólne działanie, aby dotrzeć do określonego celu.

Konfrontacja i współzawodnictwo

Jeśli zależy nam na rozwoju ducha współzawodnictwa oraz strategicznego myślenia w zespole, warto zorganizować wycieczkę na przykład na plac do paintballa. Tego typu wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają skutecznie zintegrować zespół, w oparciu o zasady team buildingu. Tworzy się nić porozumienia, wzajemne zaufanie i zrozumienie, wyłaniają się prawdziwi liderzy, a przy tym można poczuć dreszcz adrenaliny i po prostu świetnie się bawić.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy odłożyć na później wszystkie formy integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Zdecydowanie nie. Szkolenie team building to unikalne doświadczenie. Zobacz też nasze szkolenie z motywowania. Zapraszamy!

Gry miejskie i gry fabularne – świat wirtualny w wydaniu plenerowym

Wielką popularnością cieszą się również wyjazdy integracyjne dla firm połączone z grami scenariuszowymi. Każdy z uczestników wciela się w konkretną postać, która ma do odegrania swoją rolę w większej inscenizacji.

Podobny wymiar mają gry typowo miejskie, w których wspólnie dąży się do określonego celu, równocześnie poszerzając swoją wiedzę oraz umiejętności pracy zespołowej.

Wspólnie rozwiązuje się zagadki, dąży do celu, stosując dedukcję i umiejętności analitycznego myślenia. Ze względu na bycie w zupełnie nietuzinkowej sytuacji, można naprawdę dobrze się poznać, zrozumieć zalety i wady własne, jak i kolegów z zespołu. To świetna baza dla budowania zgranego zespołu firmowego.

Zdobądź nową wiedzę i baw się świetnie

Żyjemy w świecie nastawionym na nieustanne szkolenie się. Może warto zatem spojrzeć na integrację również przez pryzmat podnoszenia swoich umiejętności, niekoniecznie tylko typowo biznesowych. Świetnym sposobem na zgranie zespołu są wspólne warsztaty malarskie, kulinarne lub sommalierskie. Pozwalają na poszerzenie wiedzy oraz horyzontów, a przy tym lepsze poznanie kolegów i koleżanek z pracy.

Integracja niejedno ma imię

Ile zespołów, tyle sposobów na integrację. Powinna być ona w pełni dopasowana do każdej grupy, aby jak najlepiej spełniać swoją funkcję. Dzięki temu nie dość, że aktywnie spędzamy czas i lepiej się poznajemy, to również będziemy mogli skuteczniej i bardziej kreatywnie ze sobą pracować w przyszłości.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.