Atmosfera, a integracja firmowa

Techniki wpływające na poprawę pracy zespołu dalece odbiegają od tego, co z reguły kojarzone jest z wyjazdami integracyjnymi. Dlatego też trzeba pamiętać, że nie każda integracja będzie skutkowała poprawą działania zespołu.

zdjęcie - (the_title())

Atmosfera, a integracja firmowa

Techniki wpływające na poprawę pracy zespołu dalece odbiegają od tego, co z reguły kojarzone jest z wyjazdami firmowymi.

Dlatego też trzeba pamiętać, że nie każda integracja będzie skutkowała poprawą działania zespołu. Innymi słowy samo puszczenie ludzi na zabawę nie prowadzi do tego, że będą oni lepiej pracowali. Wydajność danego zespołu nie będzie bowiem wypadkową tego, jak dobrze tańczy kolega Władek, czy też jak zabawna jest Krysia.

Chcąc rzeczywiście wycisnąć z ludzi, to co jest w nich najbardziej wartościowe koniecznie trzeba przyjąć, że wyjazd firmowy to także praca, ale inna i raczej w dużej mierze oparta na profesjonalistach umiejących tworzyć z gliny solidne fundamenty zespołu.

Nikt nie kwestionuje tego, że dobre relacje w pracy są istotnym elementem kształtujących pozytywne nastawienie pracowników wobec swoich zadań. Nie mniej jednak trzeba pamiętać, że sama dobra atmosfera nie spowoduje dobrych wyników. Utrzymanie balansu pomiędzy dyscypliną, a swobodą w godzinach pracy jest zadaniem wyjątkowo trudnym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Dlatego też o wiele lepszym sposobem na utrzymanie dobrej atmosfery w pracy będzie zupełnie co innego niż dryl i pruska dyscyplina. Chodzi o zbudowanie zespołu, który świadom swoich zadań oraz możliwości działa wspólnie, na rzecz wspólnego celu.

Taka kooperacja pracowników, ich inercja energii oraz poczucie wspólnoty będzie nie mniej satysfakcjonujące niż długie pogaduchy przy kawie, czy swobodne relacje z przełożonym. Co więcej, jedno nie wklucza drugiego. Dobrze wykonywana praca będzie satysfakcją samą w sobie, za którą mogą iść przecież pozytywne i swobodne relacje w zespole.

Warto także zwrócić uwagę na to, że towarzyskie relacje pomiędzy członkami zespołu wcale nie musza przekładać się na to, jak będą oni funkcjonowali w ramach zespołu podczas pracy.

Innymi słowy wcale nie musi być przyjaźni, czy bliższych relacji pomiędzy członkami zespołu by funkcjonował on jak zwarta drużyna. To nie integracja rozumiana jako wyjścia na piwo po pracy jest źródłem teambuildingu. Jest zupełnie co innego.

Praca, tworzenie, wspólne pokonywanie problemów, wzajemna rywalizacja ale na rzecz wspólnego celu staje się spoiwem, które z grupy ludzi może stworzyć jeden, gotowy walczyć o wszystko zespół. Dobrymi przykładami takich metod integracji są m.in. gry szkoleniowe, zabawy eventowe

Tym samym menagerowie powinni zadać sobie pytanie, czy chcą mieć zespół wyłącznie radosny, czy może zadowolony z efektów swojej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.