Atrakcje na imprezę integracyjną

Coraz więcej przedsiębiorstw wprowadza regularne imprezy integracyjne dla swoich pracowników. Ich głównym celem nie jest jedynie dostarczenie rozrywki podwładnym, ale przede wszystkim skuteczny teambulding, który znacząco może usprawnić codzienną pracę. Jednak integracja, by mogła być skuteczna, musi sprawiać mnóstwo przyjemności uczestnikom. Przedstawiamy najpopularniejsze recepty na udane firmowe imprezy integracyjne!

Gamma - Atrakcje na imprezę integracyjną


Atrakcje na imprezę integracyjną

Coraz więcej przedsiębiorstw wprowadza regularne imprezy dla swoich pracowników. Ich głównym celem nie jest jedynie dostarczenie rozrywki podwładnym, ale przede wszystkim skuteczny teambulding, który znacząco może usprawnić codzienną pracę. Jednak integracja, by mogła być skuteczna, musi sprawiać mnóstwo przyjemności uczestnikom. Przedstawiamy najpopularniejsze recepty na udane firmowe imprezy integrujące dla pracowników!

Odpowiednie miejsce

Planując wyjazd pracowniczy musimy przede wszystkim wybrać odpowiednie miejsce. Organizatorzy decydują się na miasta stołeczne poszczególnych województw, urokliwe, niewielkie miasteczka lub całkowicie odosobnione kompleksy wypoczynkowe w najpiękniejszych regionach Polski.

Planując wyjazd musimy zapewnić użytkownikom przede wszystkim atrakcje: a każde z tych miejsc oferuje całkowicie odmienne możliwości! Młodym, aktywnym zespołom poleca się przede wszystkim atrakcje sportowe takie jak górskie wycieczki czy spływy kajakowe. Pobyt możemy uatrakcyjnić organizując zwiedzanie okolicznych cudów architektury i muzeów.

Pobyt w dużym mieście jest szczególną atrakcją dla osób, które uwielbiają nocne, intensywne życie. Aby nasz wyjazd był udany musimy przede wszystkim dopasować miejsce docelowe do potrzeb i oczekiwań naszych pracowników.

Wybór terminu - nie taki prosty!

Jaki termin wybrać na firmową imprezę? To pytanie, które zadaje sobie wielu organizatorów tego typu przedsięwzięć. Musimy pamiętać, że nasi pracownicy mają również swoje życie prywatne, swoje obowiązki i ograniczenia.

Nie istnieje idealne, uniwersalne rozwiązanie: kluczem do wyboru odpowiedniego terminu jest komunikacja ze wszystkimi pracownikami. Z pewnością w naszym zespole mogą znaleźć się studenci i młodzi rodzice, którzy mają konkretne zobowiązania.

Równocześnie powinniśmy pamiętać o poinformowaniu o kilkudniowym wyjeździe nawet kilka miesięcy wcześniej, co umożliwi większą frekwencję. Zarówno wyjazdy w trakcie trwania tygodnia pracy, jak i dwudniowe wyjazdy weekendowe będą miały swoje wady i zalety.

Zabawy i gry integracyjne

Na kilkudniowych szkoleniach często odbywają się zabawy i gry integracyjne, które są niezwykle przydatne w trakcie budowania zespołu. Wykorzystywać można zarówno profesjonalne narzędzia coachingowe i menedżerskie, jak i tradycyjne rozgrywki sportowe (szczególnie w odniesieniu do sportów zespołowych) - sprawdzi się paintball, mecze piłki nożnej i siatkowej lub tradycyjne "podchody" w lesie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy należy zaniechać organizowania integracji, spotkań firmowych, warsztatów i atrakcji dla zespołu? Odpowiedź brzmi: Nie. Sprawdź: Szkolenie team building. Zobacz też nasze: szkolenia po angielsku

Profesjonalne narzędzia budowania zespołu to przede wszystkim sesje z wykorzystaniem znajomości ludzkiej psychiki. Warsztaty kreatywności prowadzone przez wykwalifikowaną osobę mogą sprawić nie tylko mnóstwo radości, ale również znacząco poprawić poziom pracy zespołowej.

Wykorzystuje się również takie techniki jak sesje action learning, symulacje burzy mózgów czy sesje twórczego rozwiązywania problemów. Każda z nich bazuje przede wszystkim na empatyzacji i wprowadzeniu zaangażowania w pracę zespołową.

Dodatkowe atrakcje

Dodatkowe atrakcje mają na celu umilenie całego pobytu. Już wcześniej wspominaliśmy o organizacji zawodów sportowych czy turystycznych wycieczek. To jednak nie wszystko! Niebanalnym pomysłem na uatrakcyjnienie pobytu jest spróbowanie regionalnej kuchni.

Wybrać możemy wizytę w słynnym browarze lub winiarni, odwiedzenie tradycyjnej karczmy, zorganizowanie ogniska ze specjałami kuchni regionalnej, a nawet krótkie warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy nauczą się przyrządzać konkretne dania. Każdy region oferuje również oryginalne rozrywki, mniej dostępne w innych miejscowościach. Przykładem może być rajd konny na Pustyni Błędowskiej czy tradycyjny zimowy kulig w tatrzańskich lasach.

W najpiękniejszej krainie jezior w kraju - na Mazurach - możemy wybrać lekcje windsurfingu lub zajęcia z innych sportów wodnych. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i, oczywiście, budżet.

Musimy jednak pamiętać, że firmowe wyjazdy to przede wszystkim inwestycja, która z pewnością szybko się zwróci.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.