Być albo nie być

W krajach anglosaskich niesłabnącą popularnością cieszą się zajęcia team buildingowe w formie improwizacji teatralnej. W Stanach Zjednoczonych wiele firm poszło dalej i co roku organizują spektakle teatralne przygotowane przez swoich pracowników oraz kadrę zarządzającą.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Być albo nie być

Być albo nie być

W krajach anglosaskich niesłabnącą popularnością cieszą się zajęcia teambuildingowe w formie improwizacji teatralnej. W Stanach Zjednoczonych wiele firm poszło dalej i co roku organizują spektakle teatralne przygotowane przez swoich pracowników oraz kadrę zarządzającą.

Teambuilding - w formie improwizacji teatralnej

Zachodnie teatry oferują wynajęcie sceny, techników od oświetlenia i dźwięku, charakteryzatorów, rekwizytów i kostiumów aby panie księgowe i panowie konsultanci mogli wcielić się w przypisane sobie role. Już w Polsce niektóre firmy organizujące eventy dla firm oferują przygotowanie spektaklu teatralnego.

Cała otoczka może mieć bardzo profesjonalny charakter - skorzystanie z pomocy profesjonalnego reżysera, który pomoże rozdzielić role i będzie brał aktywny udział w ich omawianiu, ich znaczenia i łączących się z nimi uczuć, obsługi technicznej, kostiumografów, wynajęcie sceny w prawdziwy teatrze.

Przygotowanie sztuki wymaga bardzo dużego zaangażowania, pracy zespołowej i poświęcania swojego wolnego czasu w większym wymiarze niż jeden weekend.

Taka wzmożona praca pomoże na pewno w budowaniu więzi, przełamywaniu barier w komunikacji, poznawaniu pracowników w zupełnie innych rolach. Jeżeli sztuka będzie komediowa i w jej przygotowaniu weźmie udział zarząd, który do tej pory stwarzał dystans pozwoli to wprowadzić więcej luzu w zawodowych stosunkach.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Z pewnością u wielu osób zmieni się postrzeganie samego siebie, ale także postrzeganie współpracowników. Jako wydarzenie teambuildingowe przygotowywanie występu jest doskonałym pomysłem - aktorzy sami będą kreować rzeczywistość, przygotują role z dużym zaangażowaniem, poznają się, zjednoczą i zintegrują. Wielkim wydarzeniem będzie dzień premiery.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Jeżeli to profesjonalna sztuka, a nie teatrzyk wystawiany na korytarzyku to warto zadbać o odpowiednią reklamę, niech osoby z zewnątrz także zobaczą efekt przygotowań, np. klienci, rodzina, znajomi. To doskonała okazja do zbudowania pozytywnego wizerunku firmy.

Bardzo popularne jest przygotowywanie sztuk w okresie bożonarodzeniowym, jasełek lub innej sztuki o świątecznej tematyce. Wydarzenie może być biletowane, a dochód przeznaczony na wsparcie domu dziecka lub zdolnych dzieci, których nie stać na rozwijanie swoich pasji.

To będzie dodatkowym bodźcem motywującym, w końcu sztuka wychodzi już poza mury firmy i ktoś inny zaczyna liczyć na jej powodzenie.

To może być jedyna taka okazja w życiu żeby zabawić się w profesjonalnego aktora. Zespół, którzy przygotuje tak wielkie wyzwanie będzie zgrany i gotowy na wszelkie zadania przed nim stawiane.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.