Cele integracji firmowej

Integracja firmowa jest dziś powszechnie stosowany przez wiele większych i mniejszych firm. Nie każdy jednak wie, czym właściwieto jest i jakie są cele jego stosowania.

zdjęcie - (the_title())

Cele integracji firmowej

Większość firm opiera się na funkcjonowaniu zespołów - pracownicy, skupieni w poszczególnych zespołach, wykonują powierzone im zadania.

Każdym zespołem kieruje lider - osoba ta jest odpowiedzialna za koordynację całej pracy, rozdzielanie zadań pomiędzy poszczególne osoby i dbanie o dobrą atmosferę w grupie.

Czy łatwo jest jednak utworzyć sprawnie działający zespół?

Każda osoba, która próbowała to zrobić choć raz, z pewnością będzie wiedziała, iż jest to trudne zadanie.

Początki w nowym zespole nie są proste. Zazwyczaj pojawia się szereg koniecznych do przezwyciężenia trudności. Przede wszystkim - nowi członkowie zespołu nie znają się nawzajem.

Nikt nie wie, w jaki sposób pracują inne osoby, jaki mają charakter i jak się ze sobą dogadywać, by uniknąć konfliktów i niesnasek w grupie. Lider zespołu też nie ma łatwego zadania - nie jest łatwo kierować ludźmi, których się nie zna.

Dobry lider powinien znać mocne i słabe strony poszczególnych członków grupy - to właśnie dzięki temu będzie w stanie odpowiednio rozdzielać zadania i kierować pracą tak, aby wszystko szło szybko, sprawnie i efektywnie, a pracownicy byli zmotywowani do pracy na najwyższym możliwym poziomie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Firmy teambuildingowe działają w sposób, który pozwala na nauczenie członków zespołu współpracy, zdobycie ich wzajemnego do siebie zaufania i lepsze poznanie się nawzajem.

Konkurencje, w których biorą udział poszczególne zespoły, nie są szczególnie trudne - są jednak zorganizowane w taki sposób, który wymusza na ludziach współpracę, gdyż w inny sposób nie da się pokonać wymyślonych przez organizatorów trudności. Taka nieformalna zabawa pozwala na rozluźnienie atmosfery, odpoczynek, a przy okazji naukę współpracy przez poszczególne osoby i zespoły.

Daje także liderom możliwość obserwowania swoich podwładnych w różnych sytuacjach i wyciągania wniosków z tych obserwacji.

Konkurencje, mające na celu budowanie sprawnego zespołu, to kwintesencja integracji i pracy zespołowej.

Nierzadko znacznie zwiększa to sprawność działania danego zespołu.

Jeśli dany zespół nie ma z góry przydzielonego lidera - często uczestnictwo w zajęciach teambuildingowych pozwala na wyłonienie osoby, która samoistnie i naturalnie zajmuje się kierowaniem grupą.

Wiele firm inwestuje obecnie w teambuilding - jest to bardzo opłacalne, pozwala na zwiększenie zysków firmy i efektywności jej pracy.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.