Sposoby na ciekawe imprezy integracyjne

Regularne organizowanie ciekawych imprez i wyjazdów integracyjnych może mieć znaczący wpływ na rozwój firmy. W końcu sama integracja jest podstawą funkcjonowania każdego zespołu pracowniczego. Imprezy integracyjne mają więc za zadanie przede wszystkim na wzmacnianie komunikacji między współpracownikami, wpływają one również na sam odbiór przedsiębiorstwa jako organizacji, która dba o dobro i rozwój pracowników.

8 lutego 2019
zdjęcie - Sposoby na ciekawe imprezy integracyjne


Sposoby na ciekawe imprezy pracownicze

Regularne organizowanie ciekawych imprez i wyjazdów integracyjnych może mieć znaczący wpływ na rozwój firmy. W końcu sama integracja jest podstawą funkcjonowania każdego zespołu pracowniczego.

Imprezy pracownicze mają więc za zadanie przede wszystkim na wzmacnianie komunikacji między współpracownikami, wpływają one również na sam odbiór przedsiębiorstwa jako organizacji, która dba o dobro i rozwój pracowników.

Wszystko to sprawia, że zespoły pracują wydajniej i efektywniej, czują większą odpowiedzialność i lojalność w stosunku do pracodawców. Jednak aby wyjazd przyniósł pożądane korzyści, musi on być zaplanowany tak, by łączył w sobie elementy rozrywkowe z praktyczną nauką. Przedstawiamy kilka niebanalnych sposobów na integrację!

Sport - nie tylko zdrowie

Rozgrywki sportowe są niemal idealnym połączeniem rekreacji i integracji. Musimy jednak dopasować je do oczekiwań i predyspozycji naszych pracowników. Świetnie sprawdzą się przede wszystkim sporty zespołowe, które wymuszają na uczestnikach zabawy podejmowanie współpracy.

Nie musimy jednak ograniczać się do tradycyjnych i popularnych sportów! Oczywiście, najczęściej wykorzystuje się mecze piłki siatkowej i nożnej, jednak alternatywą może być paintball lub zespołowe trekingi po górach i lasach, w trakcie których uczestnicy rozwiązują zagadki i zadania, by dojść do celu. Nasz wyjazd pracowniczy możemy również połączyć z trekkingiem górskim, wspinaczką lub spływem kajakowym - taka aktywność to doskonała okazja do integracji i zacieśniania więzi.

Kreatywne warsztaty

Warsztaty z budowania zespołu lub kreatywnym rozwiązywaniem problemów to z pewnością podstawowe narzędzia, które pozwalają na zyskanie praktycznej wiedzy i umiejętności. Jednak ludzie integrują się przede wszystkim w trakcie dobrej zabawy! Możemy więc zdecydować się na warsztaty kulinarne, gdzie uczestnicy nauczą się jak przygotować nieznane im regionalne przysmaki. Kreatywne warsztaty mogą łączyć również elementy majsterkowania i ręcznych robótek z próbą rozwiązywania problemów i nawiązywania nowych kontaktów. Jeśli zdecydujemy się na warsztaty prowadzone przed doświadczonych trenerów i psychologów, mamy niemal gwarancję podniesienia umiejętności i kompetencji miękkich naszych pracowników.

Szkolenia branżowe

Wyjazdy pracownicze mogą również zawierać elementy branżowych szkoleń. Musimy jednak pamiętać o dwóch istotnych rzeczach. Po pierwsze, takie szkolenia (konferencje, wykłady) mają sens szczególnie wśród ambitnych, często wyżej postawionych pracowników - kierowników, menedżerów lub osób, które pracują na indywidualnych stanowiskach. Po drugie szkolenia teoretyczne nie powinny być dominującym elementem wyjazdu pracowniczego. Wielogodzinne prelekcje mogą być obciążające dla słuchaczy, przez co większość menedżerów decyduje się jedynie na krótkie uczestnictwo w wydarzeniu o charakterze naukowym, gdzie pracownicy mogą uzyskać rady od bardziej doświadczonych i wykwalifikowanych osób.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Podróże małe i duże

Kto z nas nie kocha podróżować? Nawet te małe podróże mogą łączyć się z inspiracją, którą niesie za sobą odkrywanie nowych miejsc. Dla wielu pracowników wyjazdy firmowe to nie tylko zabawa, ale również możliwość poznania choćby nieco odmiennej kultury, skosztowania nowej kuchni i spojrzenia na świat przez pryzmat życia innych ludzi. Nie musimy udawać się więc na koniec świata z całym zespołem pracowników! Możemy pozwolić im odkrywać uroki podlaskich wsi lub mniej uczęszczanych szlaków górskich. Choćby krótka wycieczka to niemal punkt obowiązkowy każdego dłuższego wyjazdu firmowego!

Wieczorne spotkania integracyjne

Niemal każda impreza mająca na celu integrację pracowników (jedno lub kilkudniowa) wiąże się z wieczornymi rozmowami i zabawą w gronie współpracowników. Możemy zdecydować się zarówno na bankiet lub kolację w restauracji, wyjście do popularnego w danej miejscowości pubu lub zorganizowanie lokalnych, tematycznych wieczorów (np. góralskie ognisko lub letnie przyjęcie z grillowaniem).

To przede wszystkim okazja dla uczestników firmowej imprezy do wymiany poglądów, nawiązania bliższych znajomości czy prowadzenia rozmów o przyszłych celach zawodowych. Po ciężkim dniu pełnym atrakcji, zwiedzania i nauki, przychodzi czas na odpoczynek - a nawet kilkugodzinne wieczorne spotkanie integracyjne może mieć znaczący wpływ na stosunki między poszczególnymi członkami zespołu.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Wielu badaczy i liderów biznesu ma poczucie, że obecny sposób zarządzania firmą osiągnął granicę swoich możliwości. Niezliczone wyniki badań jasno pokazują, że firmy częściej są miejscem znoju i strachu niż pasji i prawdziwego zaangażowania. W firmach zarówno ci na górze, jak i ci na dole hierarchii organizacyjnej są rozczarowani. Zwykli pracownicy ogarnięci są poczuciem swojej bezsilności, a menedżerowie są przemęczeni konfliktami. Wszyscy oni tęsknią do miejsca pracy, w którym panuje duch prawdziwej współpracy, honorowane są indywidualne aspiracje i pielęgnowane osobiste
talenty.

Zbiór technik mających na celu modyfikowanie stereotypowego postrzegania świata przez ludzi, zostało stworzone jako technologia osiągania sukcesów.

Dlaczego Learning Agility jest jedną z najważniejszych kompetencji lidera. Jaki zespół kompetencji składa się na Learning Agility. Czy można ocenić poziom Learning Agility podczas procesów rekrutacji. Jakie konkretnie postawy i umiejętności należy kształcić i wzmacniać, by przygotować się kompetencyjnie do funkcjonowania w zmiennej rzeczywistości (VUCA). Jak w dobie pandemii Learning Agility pozwala organizacji przejść od strategii przetrwania do strategii rozwoju.

Model kultury jako góry lodowej pokazuje, że każda kultura dzieli się na elementy świadome i nieświadome. Warto o tym pamiętać, zarządzając wielonarodowym zespołem.

Aby być atrakcyjnym miejscem pracy dla przedstawicieli młodego pokolenia, firma powinna zresetować swoje cele, które powinny w większym stopniu niż do tej pory wspierać wartości społeczne. Taki wniosek płynie z corocznego badania firmy Deloitte „Millennian Survey 2016”.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.