Ciekawe imprezy integracyjne

Imprezy integracyjne stają się coraz popularniejsze. Każdego roku kolejne firmy decydują się na wykorzystanie możliwości, jakie dają tego rodzaju spotkania, aby zapoznać ze sobą zespół współpracowników, pomóc w odkryciu wyjątkowych talentów i możliwości tych osób, jak i nauczyć się lepszego i efektywniejszego zarządzania takim zespołem.

20 lutego 2019
zdjęcie - Ciekawe imprezy integracyjne


Ciekawe imprezy integracyjne

Imprezy integrujace zespół stają się coraz popularniejsze. Każdego roku kolejne firmy decydują się na wykorzystanie możliwości, jakie dają tego rodzaju spotkania, aby zapoznać ze sobą zespół współpracowników, pomóc w odkryciu wyjątkowych talentów i możliwości tych osób, jak i nauczyć się lepszego i efektywniejszego zarządzania takim zespołem.

Od dłuższego już czasu imprezy pracownicze to doskonale zaplanowane, interesujące spotkania grup pracowników, podczas których mają oni możliwość poznania się bliżej. Spotkania integracyjne nie są jedynie spędzaniem wspólnie czasu przy rozmaitych trunkach. Obecnie, najlepsze i najskuteczniejsze spotkania integracyjne opierają się na różnego rodzaju grach i zabawach zespołowych, różnorodnych grach rywalizacyjnych, jak i zajęciach w grupie. Podczas tych zajęć każdy pracownik ma okazje dowiedzieć się czegoś na swój temat, jak i wypowiedzieć się na temat innych osób. Dzięki konstruktywnej krytyce, pracownicy mogą dowiedzieć się co powinni zmienić w swoim postępowaniu, jak i mają ciekawe możliwości poznania swoich słabych i mocnych stron.

Każde firmowe spotkanie integracyjne powinno być dobrze zaplanowane. Prowadzone przez coacha, zdecydowanie bardziej przysłuży się wszystkim uczestnikom spotkania, niż improwizowane przez samych członków zespołu. W dodatku, profesjonalny trener pomoże pracownikom odnaleźć własną ścieżkę kariery, podpowie, w czym dana osoba najlepiej się sprawdzi i wskaże kierownikowi, kto najlepiej pasuje na lidera zespołu, a kto cieszy się największym szacunkiem i poważaniem w zespole.

Dla kierownika są to bezcenne informacje, bowiem rozsądnie je wykorzystując, można osiągnąć naprawdę wiele korzyści i doprowadzić przedsiębiorstwo do sukcesu. Wszystko to jest możliwe dzięki bliższemu poznaniu osób zatrudnionych, odkryciu ich możliwości i predyspozycji, jak i wyjątkowych talentów, które każdy z nas posiada, ale nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę. Na szczęście, z pomocą może przyjść profesjonalny coach, który nie tylko sprawi, że spotkanie integracyjne będzie bardzo ciekawe, ale i niezwykle pożyteczne.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!Choć firmowe spotkania integracyjne mogą trwać zaledwie kilka godzin, to równie chętnie organizowane są nawet kilkudniowe wyjazdy. Wszystko uzależnione jest od potrzeb danego przedsiębiorstwa i tego, co kierownik chce osiągnąć. W przypadku tych kilkudniowych wyjazdów, oprócz gier, zabaw i spotkań grupowych bardzo często jest także czas wolny, często przeznaczony na zwiedzanie czy po prostu odpoczynek i spotkania towarzyskie. Jednak najistotniejszą częścią każdego spotkania integracyjnego musi pozostać próba poznania się wzajemnie, odszukania osób, na których zawsze można polegać, czy wskazanie lidera w grupie.

Zdecydowanie mniej kosztowne są spotkania integracyjne trwające kilka godzin. W ich przypadku zespół pracowników powinien na czas stawić się w umówionym miejscu, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera personalnego czy zawodowego odbywać mogą się różnego rodzaju gry i zabawy zespołowe, które również przyczynią się do wyłonienia osób o szczególnych predyspozycjach.

Rozsądne zarządzanie zasobami ludzkimi powinno opierać się przede wszystkim na wykorzystywaniu tych wszystkich możliwości, jakie posiadają pracownicy. Ciekawe imprezy firmowe bez wątpienia mogą pomóc w odkrywaniu tych szczególnych zalet, jednak kierownik powinien zawsze mieć także na uwadze to, w jaki sposób pracownicy zachowują się w miejscu pracy. Na tej podstawie może znacznie łatwiej, szybciej i sprawniej podjąć te ważne decyzje i przydzielić obowiązki w taki sposób, by mieć największe szanse, że będą one w pełni wypełniane przez pracowników.

Rozsądne zarządzanie personelem powinno zawsze opierać się na świadomych i dobrze przemyślanych decyzjach. W ten sposób uda się uniknąć wielu niepotrzebnych błędów. Aby jednak móc podejmować te istotne decyzje trafnie, kierownik sam musi dobrze poznać osoby, które zatrudnia, dowiedzieć się, jakie są ich szczególne predyspozycje, umiejętności czy możliwości, a wówczas będzie mógł znacznie lepiej zarządzać tak dobrze poznanym zespołem.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

W latach 20’ XX wieku John B. Watson porzucił psychologię akademicką, a coraz większe wpływy zaczęli zyskiwać behawioryści, którzy proponowali nowe formy nauki, zastępując nimi klasyczne warunkowanie. Twórcą tej najważniejszej teorii jest Burrhus Frederic Skinner.
Szanowni Państwo!
Rozwój pracowników jest nieodłącznym aspektem zarządzania personelem w organizacji. W naszym raporcie przedstawiamy tendencje związane  z nowymi formami i sposobami rozwijania i szkolenia pracowników, które często wychodzą poza tradycyjne kursy w sali szkoleniowej.

Życzymy wielu inspiracji!   
Zespół Gamma
Leader-member Exchange theory (znana jako teoria LMX) to oparte na relacjach międzyludzkich podejście do przywództwa, które skupia się na dwukierunkowej (diadycznej) relacji między przywódcami i podwładnymi.

Konwencjonalna mądrość mówi, że asertywni ludzie ciągle idą do przodu. Mówią innym, co myślą, proszą o to, czego potrzebują, np. o podwyżki i nie akceptują odmowy. A więc, co mają zrobić osoby nieasertywne, jeśli ich firma nagradza takie działania?

Ludzie różnią się tym, jakim zmysłem głównie odbierają świat. Przypomnij sobie swoje ostatnie wakacje. Jak je pamiętasz? Czy przychodzą Ci do głowy obrazy? Czy też wspominasz zapachy? Poczułeś wiatr na twarzy? Przypomniała Ci się nazwa miejscowości? Każdy z nas "myśli" w sobie preferowany sposób - obrazami, dźwiękami, zapachami lub też "czuciem" sytuacji.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.