Czemu mają służyć imprezy integracyjne?

Nie ulega wątpliwości, że każda firma funkcjonuje w nieco inny sposób. Specyfika każdej pracy również jest inna. Praca w niektórych zawodach jest niesamowicie stresująca. Nie oznacza to jednak, że nawet mało stresująca praca nie może być nieprzyjemna.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Czemu mają służyć imprezy integracyjne?

Czemu mają służyć imprezy integracyjne?

Nie ulega wątpliwości, że każda firma funkcjonuje w nieco inny sposób. Specyfika każdej pracy również jest inna. Praca w niektórych zawodach jest niesamowicie stresująca. Nie oznacza to jednak, że nawet mało stresująca praca nie może być nieprzyjemna.

Nawet jeśli praca jest naszą pasją, możemy czuć się niedobrze, gdy atmosfera w miejscu pracy będzie pozostawiała zbyt wiele do życzenia. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że nad stosunkami międzyludzkimi stale trzeba pracować. Nie można osiąść na laurach, nawet jeżeli wydaje nam się, że wszystko przebiega w satysfakcjonujący nas sposób.

Wszelkie konflikty należy próbować rozwiązywać na bieżąco. Nie wolno również w żadnym razie zapominać o tym jak ważne jest organizowanie spotkań pracowniczych ułatwiających pracownikom integrację. Impreza integracyjna może przybrać rozmaite formy.

Z całą jednak pewnością nie powinna ona służyć wyłącznie miłemu spędzaniu czasu. Taka impreza musi bowiem pełnić określone funkcje. Przede wszystkim jej głównym celem jest scalenie zespołu pracowniczego.

Zabawy integracyjne różnego rodzaju pomogą również nowym pracownikom. Nowi pracownicy to bowiem bardzo szczególna grupa w każdej organizacji i nie ulega to wątpliwości. Należy zadbać o to, by zaaklimatyzowali się w nowym dla nich miejscu pracy.

Wyjazdy integracyjne dla firm są zazwyczaj organizowane z dużym wyprzedzeniem. Nie należy się śpieszyć z ich przygotowaniem. Warto zlecić przygotowanie wyjazdu profesjonalnej firmie, zwłaszcza jeżeli interesuje nas nieco dłużej trwający wyjazd.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie integracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"? Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem. Zobacz wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Podsumowując zebrane powyżej rozważania bez większych trudności można dojść do wniosku, że budowanie pozytywnych relacji pracowniczych nie jest zadaniem łatwym. Z całą jednak pewnością możemy sobie z tym poradzić. Przede wszystkim warto byłoby organizować różnego rodzaju imprezy integracyjne.

Impreza integracyjna pomoże nowym pracownikom poznać tych doświadczonych i zaaklimatyzować się w firmie. Pracownicy, którzy długo pracują w firmie mogą zaś poprawić swoje relacje z otoczeniem.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.