Czy warto zainwestować w Team Building?

Właściciele firm bardzo często inwestują sporą gotówkę w nowoczesny sprzęt, maszyny, technologię. Chcą aby ich firmy jak najlepiej się rozwijały, żeby mogły konkurować z innymi firmami z branży, a także zdobywać coraz to większe rynki.

zdjęcie - (the_title())

Czy warto zainwestować w Team Building?

Właściciele firm bardzo często inwestują sporą gotówkę w nowoczesny sprzęt, maszyny, technologię. Chcą aby ich firmy jak najlepiej się rozwijały, żeby mogły konkurować z innymi firmami z branży, a także zdobywać coraz to większe rynki.

Często niestety zapomina się o pracownikach i o tym, że bez nich większość firm nie ma szans wspiąć się na wyżyny.

Inwestycja w pracowników

W wielu firmach organizowane są wyjazdy integrujące zespół, które są wyjazdami dla pracowników, aby mogli miło spędzić czas, wypocząć ze sobą.

Często jest to również szansa na zażegnanie różnego rodzaju pracowniczych konfliktów, które występują w każdym zakładzie pracy.

Wydawanie pieniędzy przez pracodawcę na zwykłe wyjazdy do pensjonatów, ośrodków wczasowych nie zawsze ma jednak sens.

Jest to oczywiście pozytywne jednak można ten czas wykorzystać w lepszy sposób. Lepszy dla firmy ale również i dla samych pracowników.

Wyjazdy Teambuildingowe są świetnym wyborem. Bardzo wiele osób myli je z wyjazdami polegającymi na integracji.

Rzeczywiście mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Są one jednak jeszcze bardziej nastawione na to, aby pracownicy chcieli się ze sobą integrować, współpracować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gry szkoleniowe i wyjazdy integracyjne dla firm pozwalają na nawiązywanie i zacieśnianie relacji między pracownikami oraz budowanie marki pracodawcy. Pomagamy nadać takim spotkaniom odpowiednio atrakcyjną formę oraz dobrać aktywności wyzwalające energię i emocje.

Poznaj nasze rozwiązania:

Podczas wyjazdów integrujących pracowników również ludzie bawią się, spożywają alkohol, spędzają miło czas. Jest jednak pewna część czasu, którą przeznacza się na gry zespołowe mające na celu wypracować w pracownikach chęć współpracy.

Jak jest w praktyce

Wielu specjalistów zajmujących się organizacją wyjazdów integracyjnych pracowniczych, a także pracodawców jest zdania, że taka integracja jest naprawdę świetnym wyborem jeśli chodzi o tworzenie więzi pomiędzy pracownikami.

Osoby, które wyjeżdżają na takie integracyjne weekendy i pracują w grupie, po powrocie do domu i codzienności nadal chętnie ze sobą pracują, pomagają sobie nawzajem. Pracodawcy to zauważają i jak najbardziej doceniają.

Inwestycja w Teambuilding nie jest wcale droższą inwestycją niż zwykły wyjazd firmowy. Wystarczy trochę pomysłowości, ewentualnie zatrudnienie animatora, który zajmie się organizacją czasu dla pracowników, którzy na takim wyjeździe się znaleźli.

Podsumowując można stwierdzić, że praktyka pokazuje same pozytywne efekty. Jeśli w zakładzie pracy potrzeba zgranego zespołu pracowniczego, a dotychczas ludziom trudno było się ze sobą dogadać, to kilka wyjazdów tego typu na pewno wprowadzi wielkie zmiany w komunikacji i współpracy.

Będą to oczywiście zmiany pozytywne

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.