Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?

Ludzie zazwyczaj cieszą się, gdy w pracy panuje przyjazna atmosfera. Oczywiście są jednostki, które preferują rywalizację w zespole pracowniczym.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?


Czy organizowanie imprezy integracyjnej to łatwe zadanie?

Ludzie zazwyczaj cieszą się, gdy w pracy panuje przyjazna atmosfera. Oczywiście są jednostki, które preferują rywalizację w zespole pracowniczym.

Nie da się jednak ukryć, że znaczna większość stara się zachować przyjazne stosunki ze swoimi współpracownikami. Bardzo ważne jest to, aby umieć ją budować.

Nie wystarczy jedynie zatroszczyć się o pozorne uprzejmości. Abyśmy mogli bowiem świadczyć pracę wysokiej jakości, potrzebne nam będzie wzajemnie zrozumienie.

Aby zaś kogoś zrozumieć potrzebne jest zaufanie. Bez zaufania nie będziemy mogli realizować z naszym kolegą z pracy zleconych nam zadań. Aby poprawić relacje w zespołach pracowniczych dobrze byłoby co jakiś czas organizować szkolenia integracyjne i zabawy integracyjne.

Dzięki szkoleniom pracownik nabierze teoretycznej wiedzy o tym jak ważne jest zachowanie poprawnych relacji między współpracownikami. Nie powinniśmy zapominać również o tym, że niezmiernie istotne jest zachowanie poprawnych relacji między podwładnymi a przełożonymi.

Szkolenia team building powinny być poprowadzone przez doświadczoną oraz odpowiednio wykwalifikowaną firmę. Poznamy ją po pozytywnych opiniach klientów. Jeżeli organizujemy zaś imprezę integracyjną, warto wziąć pod uwagę sugestie pracowników. Jeżeli bowiem impreza ma odnieść pożądany skutek, jej temat przewodni musi przypaść pracownikom do gustu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Dużym zainteresowaniem cieszą się wyjazdy plenerowe. Słońce, zielone lasy i woda kojąco wpływają na stan psychiczny i emocjonalny pracowników. Warto więc zorganizować imprezę firmową w plenerze, jeżeli warunki tylko nam na to pozwalają.

Podsumowując zebrane powyżej rozważania, bez większych trudności można wskazać, że organizacja imprezy integracyjnej nie jest łatwym zadaniem. Imprezy są jednak przydatne, bo pomagają pracownikom budować pozytywne relacje.

Jeżeli jednak chcemy by szkolenia integracyjne były skuteczne, zadbajmy o to, by prowadziła je odpowiednio wykwalifikowana firma. Organizując imprezę, warto wziąć zaś pod uwagę sugestie pracowników odnośnie miejsca jej organizacji i tematu.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Design Sprint to pięciodniowy proces odpowiadania na krytyczne pytania biznesowe poprzez projektowanie, prototypowanie i testowanie pomysłów z klientami. To największy przebój strategii biznesowej, innowacji, myślenia projektowego, z którego może korzystać każdy zespół.

Czy gdyby pojawił się w tym momencie, ktoś kto powie „jeśli będziesz jeździć na rowerze nadal otrzymasz nagrodę w postaci paczki cukierków” naturalna chęć dziecka do jazdy wzrośnie? Bedzie miało z tej jazdy na rowerze większą frajdę? W myśl teorii SDT – motywacja wewnętrzna jest najlepszym z możliwych impulsów do działania i dodatkowo wzmacniając, czy nagradzając nie sprawimy, że ta czynność ( w tym przypadku jazda na rowerze) stanie się dla kilkulatka bardziej atrakcyjna, ekscytująca.

Intuicyjnie wszyscy to wiemy: inaczej zachowujemy się w pracy, w domu, wśród przyjaciół; odmiennie w swojej najlepszej formie, a jeszcze inaczej w sytuacji problemowej. „Ludzie zmieniają się w zależności od kontekstu, lecz nie każdy zmienia się w takim stopniu, w jakim zmienia się kontekst” – to powiedzenie chyba najlepiej odzwierciedlające kwestionariusz psychometryczny MindSonar.

Podobnie jak TOŻSAMOŚĆ OSOBISTA jest wyróżnikiem jednostki, tak tożsamość organizacji, wizerunek i kultura organizacyjna to zbiór cech wyróżniających daną organizację, czyli odróżniającą ją od innych.
Szanowni Państwo!
W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić współczesne koncepcje podejścia do sprzedaży.

Życzymy owocnej lektury!
Zespół Gamma
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.