Czym jest integracyjny survival?

Wyjazdy integracyjne już wiele lat temu zawojowały rynek pracy, stając się standardowym narzędziem w rękach przedstawicieli działów kadr czy też HR. Jednak współcześnie zwykłe zabawy integracyjne nie budzą już w nikim emocji.

7 czerwca 2019
zdjęcie - Czym jest integracyjny survival?


Czym jest integracyjny survival?

Wyjazdy integracyjne już wiele lat temu zawojowały rynek pracy, stając się standardowym narzędziem w rękach przedstawicieli działów kadr czy też HR. Jednak współcześnie zwykłe zabawy integracyjne nie budzą już w nikim emocji. Organizowanie tego typu wydarzeń jest już bowiem działaniem standardowym, postrzeganym przez pracowników jako coś normalnego i stanowiącego element kultur organizacyjnej. Jeśli chcemy więc zaskoczyć swoich pracowników i sprawić, że organizowany wyjazd będzie wyjątkowy i zostanie zapamiętany na długo musimy zorganizować coś wyjątkowego.

Dobrym pomysłem może okazać się wyjazd survivalowy. Odpowiednio zorganizowany obóz przetrwania nie może być wydarzeniem podczas, którego uczestnicy rzeczywiście walczą o życia. Nie należy powodować przesadnego dyskomfortu uczestników spotkania, ale raczej wprowadzić odpowiedni nastrój, który sprawie że przewidziane w programie gry terenowe i gry scenariuszowe będą idealnym zamiennikiem szkolenia team building.

W końcu gdzie lepiej zgrać grupę ludzi niż podczas wspólnego przebywania na łonie natury, podczas wykonywania zadań, które zmuszają do współpracy i dążenia do wspólnego celu? No właśnie. Podczas survivalu możemy w naturalny, niewymuszony przez zadania szkoleniowe sposób, sprawić że zespól naprawdę stanie się zespołem i wypracuje sobie wewnętrzne metody organizowania pracy, podziału obowiązków i wykorzystania potencjału i talentów poszczególnych członków grupy dla dobra realizowanego zadania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie. Team building online jest super doświadczeniem.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Zabawy integracyjne organizowane podczas survivalu nie muszą, a nawet nie powinny być zbyt wyszukane. Chodzi o to, aby wprowadzić odpowiedni klimat. Czasami zamiast przesadnie kombinować lepiej sprawić, aby grupa osób wspólnie musiała wykonywać proste zadanie takie jak znalezienie opału, rozpalenie ogniska czy rozłożenie namiotów. Taki wyjazd na łonie natury świetnie sprawdzi się na przykład w korporacjach, których pracownicy na co dzień tkwią w betonowej dżungli i nie mają zbyt częstych okazji, aby spędzić kilka dni w plenerze.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Jakie atrybuty powinien mieć menadżer doskonały? Projekt Oxygen Google’a określił 10 takich cech.

Menadżer musi wiedzieć, jaki jest jego pracownik i jakimi wartościami się kieruje oraz musi umiejętnie, w codziennych relacja szef – podwładny, wyrazić uznanie wobec tego, co dla pracownika ważne.

Menedżerowie nie radzą sobie z tym błędnym kołem i spadkiem jakość realizacji zadań. Pracownicy mają coraz większe opóźnienia i nie dotrzymują terminów. Ludzie frustrują się, że muszą wykonywać nie swoje obowiązki i słuchać o ciągłym spadku efektywności.

Firma Gallup w jednym ze swoich badań zadała menedżerom pytanie :„Dlaczego twoim zdaniem twoja firma powierzyła ci obecną funkcję zarządczą?”. Większość menedżerów najczęściej odpowiadała, że obecne stanowisko powierzono im ze względu na ich dokonania i sukcesy, jakie osiągnęli w przeszłości, gdy nie byli jeszcze menedżerami. Drugim najczęstszym powodem było przeświadczenie, że zostali awansowani, ponieważ pracują długo w swojej firmie lub w danej specjalizacji. Niestety, wielu menedżerów nie wymieniło jednego z kluczowych powodów awansu: posiadanie właściwego talentu, aby być dobrym menedżerem.

W dzisiejszych czasach organizacje starają się być bardziej sprawne i zorientowane na klienta. Staje się to ryzykowne dla departamentów HR, które mogą się wówczas wydawać wewnętrznym utrudnieniem dla takiej zmiany. Rozwiązaniem tego problemu staje się jednak odpowiednio zwinny dział HR. Jest to iteratywne podejście do opracowywania inicjatyw, które oparte są na wielu eksperymentach, integracji zespołu i oceny.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.