Integracja – czym jest?

Mówiąc w skrócie integracja (teambuilding) jest budowaniem zespołu. To definicja słownikowa. W rzeczywistości jest to dużo szersze pojęcie niż zwykła integracja przy wspólnym grillu. Jest to organizacja dla pracowników danej firmy takiej formy integracji, która wywoła w nich określone emocje, które w późniejszym czasie zostaną przełożone na współpracę w codziennym życiu zawodowym.

zdjęcie - (the_title())

Integracja - czym jest?

Mówiąc w skrócie teambuilding jest budowaniem zespołu. To definicja słownikowa. W rzeczywistości jest to dużo szersze pojęcie niż zwykła integracja przy wspólnym grillu. Jest to organizacja dla pracowników danej firmy takiej formy integracji, która wywoła w nich określone emocje, które w późniejszym czasie zostaną przełożone na współpracę w codziennym życiu zawodowym.


Podczas różnych aktywności pracownicy i kadra zarządzająca poznają się w innych niż dotychczas okolicznościach, poznają swoje słabe i mocne strony, uczą się wspólnego rozwiązywania problemów, integrują się z nowymi osobami, które niedawno dołączyły do zespołu.

Dzięki temu wytwarza się przynależność do grupy, poczucie zaufania, zaangażowania. Kadra zarządzająca ma także okazję na poznanie swoich pracowników, może to będzie okazja na zmianę dotychczasowych zadań. Ktoś, kto do tej pory był cichy i spokojny okaże się świetnym menedżerem i osobą radzącą sobie z łatwością w sytuacjach stresujących? Może ktoś okaże się świetnym strategiem?

Zabawy eventowe nie mają być tylko czystą rozrywką, ale pretekstem do obserwacji. Niewiele firm organizuje takie wyjazdy samodzielnie, są specjalne firmy, które zajmują się takimi eventami. Nie są to już rodzinne pikniki połączone z grillem i piwkiem przy ognisku. Można zorganizować profesjonalny wyjazd, połączy wręcz ze sportami ekstremalnymi, które rozbudzą emocje w każdej osobie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Może przejdziemy wspólnie po linie nad przepaścią? Może ekstremalny spływ górskim strumieniem? Może wspólne skakanie ze spadochronem? Może jakieś wyzwanie dzięki któremu poznamy swoją inną, np. komediową, stronę?

Przygotowanie wspólnego spektaklu?

Szukając firmy zapoznajmy się dokładnie z oferowanymi scenariuszami i programami. Konsultant powinien pomóc na dobranie odpowiedniej opcji do naszych wymagań. Postawmy sobie cel jaki chcemy dzięki takiemu wyjazdowi osiągnąć.

Firma powinna być dyskretna, realizacje wyjazdów pracowniczych powinny zapewniać całkowite bezpieczeństwo. Warto skorzystać podczas takiego wyjazdu z pomocy psychologa, który będzie obecny podczas zadań. Pamiętajmy jednak żeby nie stawiać przed pracownikami zadań ekstremalnych i takich, które nie będą dla nich przyjemne. Nie każmy skakać na bungee paniom księgowym, które mają 3 lata do emerytury.

Dlatego ważne jest żeby firma, która organizuje dla nas event wiedziała czego oczekujemy, ale miała także przykłady swoich sukcesów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.