Dobra atmosfera w pracy to sukces firmy

Każdy pracodawca chce aby jego firma odnosiła sukcesy, zarabiała jak najwięcej i nie przynosiła strat. Dba on również o to by miała jak najlepszą opinię na rynku i była rozpoznawalna. Aby jednak tak było należy ją rozwijać zarówno od strony technicznej jak i kadry pracowniczej.

20 lutego 2019
zdjęcie - Dobra atmosfera w pracy to sukces firmy


Dobra atmosfera w pracy to sukces firmy

Każdy pracodawca chce aby jego firma odnosiła sukcesy, zarabiała jak najwięcej i nie przynosiła strat. Dba on również o to by miała jak najlepszą opinię na rynku i była rozpoznawalna. Aby jednak tak było należy ją rozwijać zarówno od strony technicznej jak i kadry pracowniczej.

Pracownicy są bowiem podstawą rozwoju firmy i to od nich zależy jak będzie ona prosperowała i jak będzie postrzegana przez klientów. Ważne jest zatem aby nieustannie szkolić swoich pracowników, poprawiać ich warunki pracy. Jeśli mówimy o szkoleniach mogą one być bardzo zróżnicowane czy to przystosowane specjalnie dla danego pracownika i jego stanowiska czy też takie dla całej kadry pracowniczej. Podnoszą one efektywność czy to poszczególnych pracowników czy to całego zespołu. Warto więc aby takie szkolenia przeprowadzać w naszej firmie, ponieważ dzięki nim podnosimy kwalifikacje naszych pracowników. Nie należy jednak zapominać o innych aspektach pracy w firmie.

Pamiętajcie, że nie tylko wykwalifikowani pracownicy czynią dobrze działającą firmę. Równie ważna jest atmosfera w firmie i samopoczucie pracowników. Między nimi nie powinno być konfliktów, sporów a pracodawcy powinni o to dbać by do takich sytuacji nie dochodziło. Warto więc stawiać na interakcje pracowników zgodnie z założeniami teambuildingu.

Na czym polega teambuilding? Oczywiście są to wszelkiego rodzaju formy integracji grupy. Mają one zacieśniać więzi między pracownikami, uczyć ich współpracy oraz poznawać mocne i słabe strony każdego z członków zespołu, wszystko po to by pracować efektywniej i bardziej zgranie a atmosfera w firmie była jak najlepsza. Teambuilding to celowo zorganizowane zajęcia, które powodują wzbogacenie relacji w grupie, budowanie tej grupy, integrowanie i nawiązywanie między jej członkami współpracy, zaufania, a nawet przyjaźni, poznawanie siebie nawzajem poza codziennymi obowiązkami w pracy. Dzięki temu będą mogli oni lepiej współpracować ale przede wszystkim lepiej się poznać. Porozmawiajmy więc jak można zacieśniać współpracę z pracownikami.

Najbardziej sprzyjające są spotkania integracyjne, to dzięki nim pracownicy mogą odpocząć od natłoku pracy, zrelaksować się w towarzystwie czy też pozwiedzać. Niektórzy uważają, że takie spotkania mają na celu spożycie dużych ilości alkoholu i imprezowania bez jakiegokolwiek sensu i celu. Jednak tak nie jest takie spotkania, owszem powinny być na pewnego rodzaju luzie i bez przesadnego bycia spiętym i poważnym, jednak muszą mieć jakiś umiar. Pracownicy mają się dobrze bawić ale nie powinny być one bez umiaru.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Czy w obecnych czasach wszystkie itegracje, spotkania firmowe, warsztaty czy atrakcje dla zespołu trzeba odłożyć na "lepsze czasy"?
Zdecydowanie nie.  Super doświadczeniem jest team building online.
Wszystkie nasze szkolenia online. Zapraszamy!

Firmowe imprezy dobierane są najczęściej indywidualnie i istnieje bardzo wiele firm które zajmują się organizowaniem tego typu imprez. Dzięki temu nie ma najmniejszego problemu z doborem atrakcji wedle upodobań naszych pracowników co gwarantuje zadowolenie i pozytywne wspomnienia. Inną formą integracji są wyjazdy pracownicze, cechuje je to, że są zazwyczaj kilkudniowe. Polegają one najczęściej na wyjeździe w jakąś część polski czy kraju, zwiedzaniu i innych atrakcjach z tym związanych. Jest to forma urlopu z kolegami i koleżankami z pracy podczas którego aktywnie spędza się czas, dobrze się bawi oraz poznaje nowe miejsca. Oczywiście nie organizuje się ich bardzo często ze względu na dość wysokie koszty oraz konieczność przerw w pracy wszystkich pracowników, a nie każda firma może sobie na to pozwolić.

Znacznie łatwiejsze w organizacji są imprezy pracownicze, innymi słowy bale z różnego rodzaju okazji, czy to walentynkowe, czy to świąteczne czy to z innych okazji. Ich ogromnym plusem jest to że odbywają się w weekendy, jest to zazwyczaj jeden wieczór i nie kosztują wiele, a są bardzo miła odskocznią dla pracowników i dobrze wpływają na relacje między pracownikami i szefostwem. Gwarantujemy, że jeśli będziecie dbać o sowich pracowników i relacje jakie panują w firmie wszystkim będzie pracować się o wiele lepiej a firma będzie zyskiwać pod każdym względem. Nie warto więc zwlekać i zyskiwać jak najwięcej. Jako pracodawcy nigdy nie powinniście zapominać o swoich pracownikach.

ZOBACZ LOSOWE ARTYKUŁY Z NASZEJ STREFY WIEDZY

Action Learning to jedna z metod, wykorzystywanych przez programy skuteczności, aby pomóc uczestnikom wprowadzić w życie to, czego się nauczyli. Action Learning działa najlepiej, kiedy powstaje „zespół” złożony z jednostek, który pełni funkcję grupy wsparcia w okresie trwania nauki.

Model kultury jako góry lodowej pokazuje, że każda kultura dzieli się na elementy świadome i nieświadome. Warto o tym pamiętać, zarządzając wielonarodowym zespołem.

Portale takie, jak LinkedIn, Twitter i Facebook są doskonałym źródłem informacji nie tylko dla rekruterów, ale i pracowników działów HR. Aktywna w nich obecność, aby efektywnie zatrudniać i zatrzymywać dotychczasowych pracowników. Nadszedł czas, aby działy HR skuteczniej wykorzystywały dostępne w sieci informacje zarówno dotyczące ich obecnych pracowników, jak i potencjalnych kandydatów.
teoria typów osobowości C. G. W swojej pionierskiej pracy „Typy psychologiczne” dr Carl Gustav Jung proponuje model, zgodnie z którym ludzie posiadają odmienne preferencje, przez co postrzegają te same sytuacje z różnych perspektyw. Założenie takiej odmienności perspektyw, nastawień, jest wysoce trafne z punktu widzenia zrozumienia organizacji, kultury oraz potrzeb w zakresie motywacji i przywództwa. Zrozumienie różnic indywidualnych jest fundamentalne dla usprawnienia komunikacji, współpracy oraz budowania efektywnych zespołów.Junga
Mentoring to relacja pomiędzy mistrzem a uczniem, polegająca na rozwijaniu i odkrywaniu potencjału ucznia. Jak to osiągnąć? Gdzie szukać mentorów i skąd czerpać inspiracje?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel: 22/266 08 48,

tel. kom.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel: 22/266 08 48,
tel. kom.: 505 273 550

ul. Mysłowicka 15
01-612 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2019 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.